Мінрегіон розгляне можливість проектування туалетів для пасажирів у метрополітені

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, планується розглянути пропозицію введення нової зміни, що стосується проектування громадських туалетів для пасажирів на станціях метрополітену або при входах до них.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Питання наявності на станціях метрополітену туалетних кімнат, доступних для звичайних людей (пасажирів метро), не нове і періодично піднімається громадянами. На скільки мені відомо, в Києві навіть створювали таку петицію, яку підтримало багато киян. Тобто запит у суспільства є. Але проектування публічних туалетів на станціях метрополітену в державних будівельних нормах зараз не передбачено. Тому зараз, оновлюючи ДБН щодо метрополітенів, ми вирішили також проаналізувати і це питання та розглянути пропозицію щодо введення нової норми, яка буде стосуватися можливості проектування туалетів на станціях метро чи при вході до них», — сказав він.

За його словами, треба проаналізувати всі технічні можливості щодо того, як це можна зробити. «Потрібно зробити оцінку питання з усіх сторін.  Ключові критерії: необхідність, безпека і співвідношення щодо вартості. Можливо, на самих перонах станцій робити це буде складно технічно. Альтернативні варіанти – проектувати громадські вбиральні при вході у метро або в підземних переходах. Це буде зручно для людей. У багатьох країнах Європи саме так і зроблено, наприклад, у підземках Лондона, Парижа чи Рима працюють такі туалети», — зазначив заступник міністра.

На сьогоднішній день у діючому ДБН В.2.3-7-2010 «Споруди транспорту. Метрополітени» відсутня норма щодо проектування громадських туалетів для відвідувачів. Це пояснюється можливою небезпекою пасажирів, недопущенням закладання пожежно- та вибухонебезпечних предметів. Проте в низці країн світу, зокрема, у Франції, Великій Британії, Австрії, Японії, Південній Кореї туалети для пасажирів в метро є розповсюдженою практикою і користуються попитом. До речі, в Україні також є приклади влаштування туалетних кімнат для пасажирів метро на деяких станціях харківського метрополітену.

Нагадаємо, що Мінрегіон пропонує обов’язкове облаштування туалетів для відвідувачів у великих продовольчих магазинах. Відповідна норма міститься у першій редакції проекту змін до ДБН В.2.2-23:2009 «Будинки і споруди. Підприємства торгівлі». Згідно з ними, громадські туалети для відвідувачів слід проектувати в супермаркетах, гіпермаркетах, гастрономах та великих продуктових магазинах з торговельною площею 2500 кв. м і більше із розрахунку 1 санітарний прилад на 600 кв. м торговельної площі. Туалетні кімнати мають бути роздільними для чоловіків та жінок та обов’язково мати універсальну кабіну для людей з інвалідністю.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

2018_07_09

Джерело: www.minregion.gov.ua