Мінрегіон у 2018 році змінив 27 ДБН, на практиці це 500 якісних змін, — Зубко

У 2018 році Мінрегіон змінив 27 ДБН, це на практиці 500 якісних змін. Звичайно, ми одразу ж отримали шалений спротив від недобросовісних забудовників. Це слід було прорахувати, бо зміни є революційними і європейськими.

Про це на прес-конференції «Реформи NON-STOP. Масштаб змін» заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Головна мета нових ДБН — безпечний та комфортний життєвий простір. Необхідно кардинально припинити хаотичну забудову. Зобов’язати забудовника будувати соціальну інфраструктуру, в першу чергу дитсадки і школи. Заборонити забудовувати парки й зелені зони. Створити більше простору для спортивної інфраструктури. В нових ДБН введено нове поняття з обмеження висотності забудови — «блакитна лінія». Обмежена щільність забудови, мікрорайони не можна перетворювати на кам’яні джунглі. Ми будемо продовжувати вдосконалювати будівельні норми, на 2019 рік заплановано перегляд 20 ДБН», наголосив Геннадій Зубко.

За словами Віце-прем’єр-міністра, важливим аспектом є також створення безбар’єрності та її неухильне дотримання, а також упорядкування парковок, особливо в історичних місцях. І це тільки початок, адже є багато інших чудових рішень, які давно вже працюють в усьому цивілізованому світі, але все ще не діють в Україні.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua