Міські бюджети виділяють на підготовку до опалювального сезону менше 3%, — Едуард Кругляк

Ми проаналізували ситуацію — в цілому по державі на підготовку до опалювального сезону 2017/18 років із міських бюджетів виділялось менше 3%.

Про це сказав під час підсумкової наради щодо проходження опалювального сезону 2017/18 заступник Міністра регіонального розвитку будівництва та ЖКГ України Едуард Кругляк.

«За такого ставлення до ситуації, коли всі знають про технічний стан мереж, про яку якість послуг ми можемо говорити? Звертаюсь до заступників міських голів, заступників голів облдержадміністрацій – треба працювати з депутатами міськрад, з депутатами облрад щодо цього питання. Без фінансової підтримки місцевих бюджетів, лише за кошти державних програм та міжнародної фінансової допомоги, здійснити технічну модернізацію підприємств водо- і теплопостачання не можливо», — наголосив він.

Як зазначив заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону Віктор Токаренко, за даними Держенергонагляду, на сьогодні у аварійному стані та потребують заміни 12,4 % магістральних теплових мереж та 9,6 % розподільчих теплових мереж  централізованого опалення. Це стосується, насамперед, Києва, Харкова, Кропивницького, Вінниці та Одеси.

«Серед звернень на адресу Мінрегіону про незадовільне надання  послуги з теплопостачання окремим квартирам найбільше надійшло з Києва, Харкова, Одеси, Дніпропетровської області та м. Дніпро. Керівникам управлінь ЖКГ місцевих органів влади варто звернути увагу на роботу управителів щодо якісної підготовки житлового фонду до зими», — повідомив він.

За словами директора Департаменту економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону Наталії Хоцянівської, викликає занепокоєння фінансово-економічний стан підприємств галузі, наявність значних обсягів заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги.

Аналіз ситуації показує, що рівень оплати в кожному окремому регіоні (населеному пункті) залежить в першу чергу від правильної, виваженої організаційної роботи з населенням місцевих органів влади та виконавців житлово-комунальних послуг. Тому на це потрібно звернути увагу та вжити усіх необхідних заходів до початку опалювального сезону 2018/2019 рр.

Під час наради було підкреслено, що плани підготовки областей до опалювального сезону 2018/19 рр. мають бути підготовлені та надані Мінрегіону до 25 квітня.

Джерело: www.minregion.gov.ua