Можна відремонтувати старі амбулаторії, збудовані ще 1953 року, але це не той стандарт, який є в Європі, — Зубко

65% людей, які помирають в Україні від сердечних захворювань, могли б бути врятовані за наявності вчасної консультації або необхідної першої допомоги. І саме реформа первинки у сільській місцевості, яку ініціював Президент України Петро Порошенко, покликана забезпечити територіальну доступність до медичних закладів та профілактику кваліфікованими лікарями на місцях трьох небезпечних нозологій, які є найбільш критичними для українців – цукровий діабет, серцево-судинні захворювання і астма. Про це в ефірі ТК «Прямий» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За його словами, забезпечення кваліфікованими сімейними лікарями закладів первинної медичної допомоги у сільській місцевості, сучасні амбулаторії з обладнанням і транспортом – є на сьогодні питаннями вкрай актуальними, що потребують першочергового вирішення.

«Реформа первинки у сільській місцевості показує в першу чергу нові підходи до забезпечення якісної медицини. Можна відремонтувати старі амбулаторії, збудовані ще 1953 року, але це не той стандарт, який ми бачимо в країнах Європи. Якщо порахувати перелік обладнання, необхідного для забезпечення однієї амбулаторії, це сума у 800-900 тисяч гривень. Якщо ж говорити про реабілітацію хворих – це мільйони і мільярди коштів. Тому, сьогодні держава дала поштовх проведенню реформи медицини на селі – забезпечила коштами, новими стандартами та показала якою має бути спроможна мережа первинної медицини», — наголосив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр повідомив, що створена спроможна мережа була опрацьована з ОДА та затверджена МОЗ. Вона буде нараховувати – 5107 амбулаторій. «У свою чергу, кожен лікар повинен обслуговувати на своїй дільниці від 1800 до 2200 мешканців. Після підписання декларації мешканцями певної території, лікар зможе проаналізувати кількість пацієнтів, що потребують вторинної медичної допомоги, забезпечити вчасну профілактику небезпечних захворювань та надати кваліфіковану первинну допомогу», — пояснив Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua