На Херсонщині буде створено перший «Офіс євроінтеграції»

У Херсонській області буде реалізовано екпериментальний проект зі створення Агенції регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції» з подальшим поширенням цієї ініціативи у 2020 році на Сумську, Харківську та Одеську області, а до 2024 року на всі регіони України. Відповідне розпорядження було прийнято сьогодні на засіданні Уряду.

«Перенесення євроінтеграційних процесів на регіональний рівень дозволить спрямувати додаткові ресурси в області та громади для того, щоб мешканці регіонів особисто відчували результати реалізації євроінтеграційного курсу України. Діяльність АРР «Офіс євроінтеграції» буде спрямована на сприяння зростанню економіки та розвитку інфраструктури регіону завдяки залученню інвестицій та фінансової допомоги ЄС, налагодженню міжнародних бізнес-контактів вітчизняних виробників, розвитку культурних та освітніх проектів», — сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба зазначив, що курс на регіоналізацію євроінтеграційних процесів допоможе покращити в регіонах транспортну та прикордонну інфраструктуру, максимально залучити регіони до європейських проектів і програм, забезпечити належну підтримку малого та середнього бізнесу. «Переваги стратегічного курсу країни на зближення з ЄС має відчути на собі мешканець навіть найвіддаленішого куточку України, — зазначив Дмитро Кулеба. — Європейська  інтеграція є наскрізним завданням для всіх міністерств та відомств без винятку. Уряд поставив собі амбітне завдання — за наступні п’ять років наша країна має досягти відповідності критеріям членства в Євросоюзі. Ця мета закладена в 5-річній програмі дій Уряду. Фактично, з 2019 року програма діяльності Уряду стала «дорожньою картою» для  вступу України до ЄС».

Віце-прем’єр додав, що Уряд розпочинає курс на євроінтеграцію у регіонах саме з областей Півдня і Сходу України, оскільки вони зазвичай мають найнижчі показники співпраці з ЄС, і саме в них прогрес найбільш необхідний.

Проектом розпорядження передбачено, що протягом двох місяців має бути розроблений план заходів, який визначить ключові завдання та терміни їх реалізації, а також відповідальних за реалізацію пілотного проекту виконавців.

Фінансування пілотного проекту здійснюватиметься за рахунок Державного та обласного бюджетів.