На мапі європейських технічних вузів з’явилася «Житомирська політехніка», — Зубко

Сьогодні мій рідний Житомирський державний технологічний університет отримав проєвропейську назву – «Житомирська політехніка». Це класна й дуже символічна назва.  Називати політехнікою технічні вузи – давня європейська практика. Тепер на мапі європейських ВНЗ поруч з відомими Гданською, Вроцлавською, Люблінською, Міланською та Львівською буде і Житомирська політехніка. Але, питання не тільки в назві університету, а в першу чергу – в суті, патріотичності, креативності та рішучості студентів цього ВНЗ.

Про це під час зустрічі зі студентами та викладачами Житомирського технологічного державного університету повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Студентські роки – це золотий час як для молоді, так і викладачів, які вас навчають. Адже, з кожним роком, з кожним новим випуском все більше і більше фахових спеціалістів, цього року понад 2000 магістрів, підуть працювати в сферу економіки країни. І це та потужна сила, яка буде елітою і лідерами змін майбутньої європейської України», — зазначив Геннадій Зубко.

Сьогодні житомирський університет відіграє значну роль у розбудові країни – впровадження енергоефективності та питання управління інтелектуальними системами.

«Житомирська політехніка  — єдиний на Житомирщині інженерно-технологічний ВНЗ. Певен, що він має дуже добру перспективу. Адже сьогодні найбільш затребуваними спеціальностями є саме технічні. І ви – майбутня інженерна еліта, якої так потребує Україна. Ваша роль в управлінні інтелектуальними системами, прийнятті ключових рішень в економіки країни є важливою у розвитку держави», — наголосив урядовець.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що студенти завжди були рушійною силою. Це було під час Революції Гідності, коли студенти вийшли на вулиці та відстоювали європейський курс і, це відбувається сьогодні. У житомирського технологічного університету, крім потужного навчального процесу, є ще й патріотичне виховання. Понад 500 студентів – це учасники АТО, заочної та денної форми навчання.

«Україна обрала європейський курс розвитку. Ми підписали Угоду з ЄС, імплементували багато європейських Директив, отримали безвіз, розпочали реформи дерегуляції, децентралізації – це все для того, щоб саме ви, наші діти й онуки, жили в успішній європейській країні. Саме від вас – від молоді — залежить чи продовжимо ми цей шлях до європейського майбутнього. Шлях до Європи – це ваш шлях», — наголосив Зубко.

Нагадаємо, за три роки університет відмовився від газу та перейшов на альтернативне паливо й світлодіодне освітлення. Тут навчаються іноземні студенти з 11 країн світу. Близько 70% викладацького складу – віком до 45 років. За державним замовленням навчаються 60%. Відкриваються нові сучасні факультети і спеціальності, зокрема маркшейдерська діяльність та гірниче право, енергоаудит.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua