На модернізацію Миколаївського водоканалу ЄІБ надав 5,11 млн євро грантової підтримки, — Зубко

 

Сьогодні між Урядом України та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), а також  мультидонорським фондом Е5Р (Східноєвропейське партнерство з енергоефективності та навколишнього середовища) було підписано грантову угоду на суму 5,11 млн євро для проекту «Миколаївводоканал». Зокрема фінансування буде спрямовано на реконструкцію та модернізацію Миколаївського водоканалу.

Угоду підписали: Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко та Віце-президент ЄІБ Вазил Худак.

«Це дуже важливий проект для місцевої влади і жителів громади і, я дякую європейським колегам за надану підтримку. Його реалізація сприятиме не тільки модернізації Миколаївводоканалу і впровадженню нових технологій, а в першу чергу передбачено повне оновлення існуючої інфраструктури комунального підприємства. Термін виконання таких робіт є невеликим і вже перші результати ми побачимо у другому кварталі 2019 року», — зазначив Геннадій Зубко.

Віце-президент ЄІБ Вазил Худак зазначив: «Підтримка проекту «Миколаївводоканал» демонструє зобов’язання ЄС та міжнародного співтовариства покращити доступність чистої води та захистити природне середовище на користь громадян України.  Це також допоможе Україні виконати свої міжнародні зобов’язання відповідно до Конвенції про захист Чорного моря від забруднення».

У свою чергу, керуючий фондом E5P Андерс Лунд зазначив: «Проект забезпечить дотримання вимог з охорони здоров’я та екології національного і міжнародного законодавства, а також дасть більш високу якість послуг з водопостачання та водовідведення для населення. Інвестиції підтримають надзвичайні та ефективні заходи щодо забезпечення водопостачання, збору та очищення стічних вод, а також розширення трубопроводів для подачі води в райони, де зараз відсутній доступ до якісної питної води».

Довідкова інформація:

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) є банком Європейського Союзу.  Це довгострокова кредитна інституція ЄС і є єдиним банком, який належить і представляє інтереси держав-членів ЄС.

Як найбільший у світі багатосторонній позичальник та кредитор за обсягами, ЄІБ надає фінансування та експертизу для надійних та стабільних інвестиційних проектів, які сприяють досягненню цілей політики ЄС.  Більше 90% діяльності ЄІБ зосереджено на Європі, але також підтримують зовнішню політику та політику розвитку ЄС.

Східноєвропейське партнерство з енергоефективності та навколишнього середовища (E5P) є мультидонорським фондом у розмірі 200 млн євро, спрямоване на заохочення інвестицій в енергозбереження та екологічні проекти у країнах Східного партнерства.  Фонд об’єднує фінансові внески з ЄС та групи з 21 країни, які потім використовуються для залучення національних коштів та позик від міжнародних фінансових установ.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua