На підготовку критичної інфраструктури до зими має витрачатись не менше 10% місцевих бюджетів, — Зубко

В 2017 році місцеві бюджети розвитку склали 192 млрд грн. В 2018 році ми очікуємо — 220 млрд грн. І при таких видатках в 2-3% на комунальні служби і регламентні роботи, про жодну модернізацію житлово-комунальної сфери не може бути і мови. Скажу більше – цих коштів не вистачить і на підтримку критичної інфраструктури. Тому, я звертаюсь до органів місцевого самоврядування – кошти, які ми передали на місця, мають витрачатися не тільки на тротуари і дороги. Першочергово – на критичну інфраструктуру в обсязі не менше як 10%.

Про це на селекторній нараді щодо готовності регіонів до опалювального сезону наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За інформацією заступника міністра Едуарда Кругляка, на підготовку до опалювального сезону органи місцевого самоврядування витратили 11,4 млрд грн, з яких біля 7 млрд грн. – на дороги місцевого значення і біля 4 млрд грн. – на підготовку інженерних мереж, систем водопостачання і ремонт житлового фонду.

Також Геннадій Зубко повідомив, що технічна готовність об’єктів до підключення теплоносія —  на сьогодні по Україні – 99,8%. Така готовність – по житловому фонду і по соціальним об’єктам.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua