На початку року відкриємо інвестиційну онлайн-платформу для діалогу регіонів з бізнесом, — Альона Бабак

У грудні Мінрегіон презентує проект Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, яку буде передано на обговорення. Регіони також мають сформувати свої стратегії розвитку. І вже на початку 2020 року ми плануємо відкрити інвестиційну онлайн-платформу для бізнесу, щоб вони в межах стратегій регіонів робили свої заявки на розвиток, і ідентифікували, в чому їм потрібна державна підтримка через Державний фонд регіонального розвитку.

Про це сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак в ефірі програми «Свобода вибору» на Громадському радіо.

За її словами, наразі стратегії регіонального розвитку живуть своїм життям, як звичайні папірці, у той час як бізнес абсолютно не відчуває підтримки своєї участі в розвитку регіонів ні з боку держави, ні з боку областей.

«Замовниками всіх проектів державної підтримки сьогодні виступають органи місцевого самоврядування або обласні державні адміністрації. І як правило ці проекти соціального спрямування — школа, лікарня, садок, клуб, стадіон. Це не є розвиткові проекти, які створюють нові робочі місця, підвищують конкурентоспроможність регіонів. Бізнес хоче бачити стратегію як дороговказ розвитку регіону. І знайти себе в цій стратегії: хтось визначиться з напрямком біоенергетики на Львівщині, а хтось у Запорізькій області визначить пріоритетом виробництво генераторів, електродвигунів чи ендопротезів», — наголосила Міністр.

Вона зазначила, що ця платформа має стати місцем діалогу регіонів з бізнесом і інвестиційним майданчиком для втілення ідей щодо розвитку регіонів.