На Житомирщині відкрили інсультний центр, який працюватиме за світовими стандартами

Вчора, 29 травня, в Житомирській обласній клінічній лікарні імені О.Ф.Гербачевського  було відкрито  неврологічне відділення з блоком інтенсивної терапії,  обладнане за світовими стандартами інсультології . Завдяки такому відділенню лікарі зможуть рятувати сотні життів, попереджувати інвалідизацію тисячам жителям області щороку та зменшити смертність від інсультів на 15%.

В інсультному центрі надаватимуть допомогу пацієнтам з інсультом (гострим порушенням мозкового кровообігу) в перші три години від початку захворювання, безкоштовно робитиметься комп’ютерна томографія та ангіографія, проводитиметься необхідна терапія. Оперативна допомога у перші 3 години інсульту – це не тільки збережене життя пацієнта, а й попередження інвалідизації.

Нове відділення відкрито в рамках реалізації проекту “Реконструкція приміщень під відділення  анестезіології та інтенсивної терапії для післяопераційних хворих, відділення неврології з нейрореанімацією обласної клінічної лікарні імені О.Ф. Гербачевського по вул.Червоного Хреста у м.Житомирі” , що фінансується з ДФРР із співфінансуванням з обласного бюджету. Загальна вартість проекту 54,5 млн.грн. Термін реалізації – 3 роки.

Голова ОДА анонсував, що відкриття інсультного центру – це ще не всі новації та поліпшення якості медичних послуг. Цьогоріч заплановане відкриття Центру вертебрології, який має стати одним із найкращих в Україні Центрів реабілітації. Також до кінця року в обласній лікарні завершать роботи з реконструкції відділення реанімації.

У Житомирській області за 2017рік зареєстровано 2250 випадків інсульту, 558 пацієнтів померло. У більшості випадків виникнення інсульту пов’язано з недостатньою усвідомленістю населення щодо симптомів інсульту та необхідності термінової допомоги. Звернення за кваліфікованою медичною допомогою впродовж 3 годин від початку виникнення інсульту дозволить зберегти життя хворого та попередити розвиток важких наслідків.