Законопроєкт «Про Загальнодержавну цільову програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки», розроблений Мінрегіоном, підготовлено до другого читання з урахуванням правок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи. Документ покликаний забезпечити населення якісною питною водою. Про це заявила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.
«Прийняття Програми “Питна вода” є вкрай важливим. Відтак водопровідні системи багатьох громад десятки років не ремонтувалися і вже давно потребують заміни або реконструкції. Наразі подача води за графіком та використання привізної води здійснюється у низці населених пунктів у дев’яти регіонах України. Йдеться про майже 270 тисяч людей. Тож проблематика доволі значна. У держбюджеті на 2022 рік передбачено фінансування Програми “Питна вода” розміром один млрд грн. Очікуємо на прийняття Верховною Радою законопроєкту в цілому, це дозволить забезпечити сталий розвиток та реконструкцію систем централізованого водопостачання та водовідведення у громадах», – зауважила заступниця Міністра.
Відтак, Програма передбачає реалізацію понад 1700 інфраструктурних проєктів у регіонах протягом 2022-2026 років. Йдеться про будівництво і реконструкцію мереж водопостачання та водовідведення, водозабірних споруд, водопровідних очисних споруд, базових лабораторій контролю якості питної води, стічних вод та оснащення їх сучасним контрольно-аналітичним обладнанням тощо.
Зазначимо, виконання Програми, зокрема, дозволить забезпечити споживачів якісною питною водою та покращити екологію у країні. А підприємства галузі, що надають відповідні послуги, отримають можливість надавати послуги кращої якості завдяки впровадженню новітніх технологій із застосуванням сучасного обладнання.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов підкреслив, що питання забезпечення населення якісною питною водою — одне з пріоритетів Уряду, адже у деяких населених пунктах України досі подають воду за графіком.
Запис Наталія Хоцянівська: Законопроєкт про реалізацію програми «Питна вода» готується до другого читання вперше з’явився Мінрегіон.