Наталія Козловська: Мінрегіон затвердив чергові 26 збірників кошторисних норм у будівництві

Мінрегіон затвердив 26 збірників кошторисних норм України (КНУ) на реставраційно-відновлювальні роботи та вказівки щодо їх застосування. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Ці кошторисні норми передбачають нормативні витрати трудових і матеріально-технічних ресурсів для визначення вартості реставраційно-відновлювальних робіт на об’єктах пам’яток історії та культури.  Загалом маємо ухвалити близько 150 збірників КНУ», – зазначила Наталія Козловська.

Зазначимо, отримані на підставі КНУ дані про склад і обсяги ресурсів можуть бути використані для визначення тривалості робіт, складання різної технологічної документації, визначення норм витрат, а також списання матеріалів.

Відтак 26 збірників на реставраційно-відновлювальні роботи, затверджених Наказом Мінрегіону № 322 від 7 грудня 2021 року, стосуються проведення археологічних та земляних робіт, робіт з реставрації та відновлення, що виконуються на пам’ятках історії та культури, історичних будівель, елементів монументального живопису, металевих конструкцій і декоративних елементів, архітектурно-ліпного декору, меблів із цінних порід дерева  тощо. 

Водночас втратили чинність 26 державних стандартів України, що діяли з 2012 року.

Зауважимо, кошторисні норми є обов’язковими для застосування при визначенні вартості будівництва об’єктів із залучення бюджетних коштів, а також коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій і кредитів, наданих під державні гарантії.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив формат електронних документів містобудівної документації.

Запис Наталія Козловська: Мінрегіон затвердив чергові 26 збірників кошторисних норм у будівництві вперше з’явився Мінрегіон.