Наталія Козловська під час зустрічі з архітекторами: Інклюзивність будівель має стати єдиним стандартом для всіх громад України

У Мінрегіоні триває процес внесення змін до державних будівельних норм, серед яких і ДБН «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення». Відтак у Міністерстві відбулось тематичне обговорення цих змін з професійною спільнотою архітекторів. У заході взяла участь заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Інклюзивність будівель має стати єдиним стандартом для всіх громад України. Наразі разом з архітекторами та експертами ми активно працюємо над оновленням державних будівельних норм. Це забезпечить створення нових громадських просторів з урахуванням потреб людей з інвалідністю, батьків з дітьми, людей похилого віку та інших маломобільних груп», — зазначила заступниця Міністра.

Зазначимо, вказані норми поширюються на проєктування, будівництво нових та реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт житлових будинків та громадських будівель і споруд з урахуванням потреб маломобільних груп населення. Проєкт змін до ДБН «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» є основоположним для вимог до будівництва всіх типів об’єктів без виключення. 

Водночас наразі у Міністерстві триває процес щодо внесення змін до ДБН стосовно будівництва та реконструкції закладів освіти, дошкільної освіти та у сфері благоустрою територій.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що розвиток безбар’єрного громадського простору – незмінний пріоритет Мінрегіону.

Запис Наталія Козловська під час зустрічі з архітекторами: Інклюзивність будівель має стати єдиним стандартом для всіх громад України вперше з’явився Мінрегіон.