Найкращий контролер за ефективністю використання коштів на місцях — не правоохоронні органи, а самі громадяни, — Зубко

Минулого року за рахунок коштів ДФРР було профінансовано 806 проектів, здано 212 проектів. Цього року буде здано 340 об’єктів. Це перехідні проекти, які будувалися 2-3 роки. Зараз нашим завданням є дотримання термінів будівництва об’єктів, а це максимально 3 роки. Про це в інтерв’ю інформагентству Українські новини заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Він зазначив, що приблизно половина проектів, що подаються до комісії ДФРР, стосуються освіти. Це школи і дитячі садочки. Але це має бути проект повної реконструкції будівлі, або зовсім нове будівництво. Неможливо за кошти Фонду косметично відремонтувати, наприклад, кардіологічне відділення, не змінивши його стандарти. Найчастіше подаються освітні проекти. У другу чергу — проекти, що стосуються охорони здоров’я. На культурні і спортивні проекти  обов’язково виділяється 10% з ДФРР від загальної кількості проектів.

«Проекти повинні відповідати державним будівельним нормам. Сьогодні йде своєрідне змагання між громадами: на кращий дизайн, кращий підхід у проектуванні. Іноді переглядають проекти дитсадків за кордоном, іноді застосовують нові технології в оздобленні приміщень. Зараз ми маємо великий перелік об’єктів, яких ніколи не будували в Україні. За своїм структурним підходом, місцем розташування, забезпеченістю. Це змагання», — розповів урядовець.

Щодо можливих випадків корупції під час реалізації проектів на місцях за кошти ДФРР, Геннадій Зубко зазначив: «Скажу відверто, розслідування з боку правоохоронних органів щодо неефективності використання коштів на місцях тривають постійно. Іноді проекти навіть блокуються. Наприклад, у Львівській області зарає є декілька таких кримінальних проваджень. Але найкраща і найефективніша боротьба із корупцією — це прозорість. Є веб-сайт Фонду регіонального розвитку, відкрили платформу, розмістили на ній проекти. Будь-яка людина може зайти і подивитися, які саме проекти реалізуються в її області за кошти Фонду. Вказана вартість цих об’єктів, замовник і генеральний підрядник та терміни будівництва. Але найкращий контролер за ефективністю використання коштів — це не правоохоронні органи, які намагаються довести склад злочину, а громадяни», — заявив Віце-прем’єр-міністр.

Прес-служба Віце-премєр-міністра України