Німеччина займає перше місце серед європейських торговельних партнерів України, — Зубко

Німеччина — ключовий партнер України у впровадженні децентралізації та реформи енергоефективності, а також у підтримці економічного і політичного курсу країни. Про це під час 10-го засідання Українсько-німецької групи високого рівня у Берліні повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Сьогодні Німеччина займає перше місце серед торговельних партнерів України, серед країн Європи, за результатами 2017-го року. За перше півріччя 2018-го товарообіг склав 5,4 млрд дол. США (+ 15% зростання порівняно з минулим роком). І на майбутнє ми будемо підсилювати цей показник. Ми говоримо про запровадження можливостей сертифікації і стандартизації німецької продукції, яка виготовляється в Україні. Це дозволить збільшити спроможність продукції, кооперацію між країнами, а також залучити інвестиції. Я вдячний представникам середнього бізнесу Німеччини, які практично за останні 2 роки створили понад 35 тис робочих місць на виробничих потужностях німецького автопрому в Україні», — наголосив Геннадій Зубко.

Німеччина на четвертому місці серед основних країн–інвесторів в Україну з обсягом інвестицій в 1,7 млрд євро. Понад 1,2 тис. німецьких підприємств, вже сьогодні працюють в Україні. Окрім фінансової підтримки Німеччини, за словами Віце-прем’єр-міністра, важливою для України є технічна і технологічна допомога.

«В кожному напрямку – інфраструктура, енергетика, зменшення енергоспоживання, нам важливо впровадження революційно-технічних рішень, залучення сучасних технологій і проектного менеджменту з боку німецького бізнесу і Уряду Німеччини. Україні важливо сьогодні запропонувати нашим партнерам взяти участь у консорціумі, який ми плануємо створити з управління газотранспортної системи і зберігання газових сховищ. Імплементуючи директиви ЄС і створюючи додаткові ринки газу і електроенергії, сьогодні Україна прагне доєднатися до Європейської енергетичної системи», — підкреслив Зубко.

Він повідомив що на порядку денному 10-го засідання: залучення інвестицій в економіку України; співпраця в енергетиці та транспортній інфраструктурі; залучення передових німецьких технологій в енергоефективність; узгоджена система сертифікації продукції; реалізація програми підготовки менеджерів «Fit for Partnership with Germany».

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

 

 

Джерело: www.minregion.gov.ua