Нова Верховна Рада має прийняти 17 децентралізаційних законів, — Зубко

Моє завдання, як Віце-прем’єра, – провести політичні консультації з усіма політичними силами, які пройшли в парламент. Ми направили листи до всіх політичних партій і наша команда вже провела консультації, зокрема з представниками «Слуги народу». Ми показали статус реформи децентралізації, критичні точки, запропонували своє бачення продовження реформ і всіх необхідних кроків (насамперед законодавчих) та часових рамок.

Про це в інтерв’ю ІА «Укрінформ» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Ми розробили і зареєстрували в парламенті 17 важливих законопроектів для розвитку реформи децентралізації. Мені важливо, щоби в нову коаліційну угоду було вписано питання децентралізації й те, що потрібно зробити для того, аби цю реформу завершити. У програмі політичної партії «Слуга народу», прописано продовження реформи децентралізації, передача повноважень місцевому самоврядуванню і введення інституту префектів. Я думаю, що від цього вже відмовлятися ніхто не буде. Також дуже важливі питання енергоефективності, і дерегуляції в будівництві, реформування в теплопостачанні», — зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець розповів, що прописана у 2014 році коаліційна угода, виконана практично на 97%. «Але у нас є необхідність змін до Конституції, введення інституту префектів, передача повноти всіх повноважень на місцеве самоврядування», — підкреслив Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України