Новий законопроект щодо реконструкції застарілого житла буде орієнтований на інтереси людей, — Парцхаладзе

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України активізувало роботу з розробки нового ефективного законопроекту щодо реконструкції кварталів застарілого житлового фонду, який буде направлений на захист інтересів громадян та гарантуватиме їх комфорт та безпеку при реалізації програми.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на круглому столі «Що необхідно, щоб розпочати реконструкцію застарілого житла?», який відбувся 1 серпня за участю фахівців, експертів та громадськості.

«Проектний інститут «ДІПРОМІСТО» підготував першу редакцію законопроекту щодо реконструкції застарілого житла. Але ми хочемо врахувати всі проблемні питання, які хвилюють людей, і які, можливо, не увійшли в першу редакцію. Тому вирішили провести відкрите громадське обговорення, щоб доопрацювати його та доповнити і вже тільки після цього рекомендувати підтримати на Кабміні та виносити у Верховну Раду. Це дуже важливий законопроект, що в майбутньому допоможе значно покращити якість життя людей, які сьогодні знаходяться в достатньо складній ситуації. У першу чергу, він має захистити інтереси таких громадян, убезпечити їх від можливих зловживань та гарантувати комфорт та безпеку при реалізації цієї програми», — сказав він.

Необхідно, щоб самі громадяни були зацікавлені в проведенні цих змін, тому Парцхаладзе наголосив, що люди, які живуть в таких застарілих будинках, мають отримати преференції — у вигляді збільшення площі житла чи грошової компенсації, щоб нові квартири надавалися з ремонтом і в тому ж адміністративному районі. «Ці аспекти мають бути чітко прописані у законопроекті, і на круглому столі ми почули ще низку принципових ідей, які також треба врахувати», — підкреслив він.

За словами заступника міністра, є 2 потенційних рішення проблеми застарілого житла: це знесення старих будинків з будівництвом нових та проведення реконструкції існуючих. «Щодо знесення – треба чітко визначити умови, при яких це треба робити. Більшість присутніх на круглому столі зазначили, що у більшості випадків треба повністю замінювати всі комунікації мікрорайону — інженерію, каналізацію, водопостачання, електрику, реконструювати інфраструктуру. І краще це робити одразу для всього мікрорайону, а не для одного будинку. Але не усюди можна і необхідно зносити будинки, тому має бути передбачена реконструкція існуючих будинків. Рішення мають прийматися на рівні місцевої влади, а громадяни мають також брати в цьому активну участь, бути зацікавленими», — додав заступник Міністра.

До речі, опитування на офіційній сторінці Лева Парцхаладзе у Facebook показало, більшість людей добре розуміє, що умова обов’язкової згоди 100% мешканців будинку на проведення реконструкції, яка існує зараз, робить неможливим реалізацію програми на практиці. 47,5% опитуваних вважають, що до 50% жителів має давати згоду на початок реконструкції. Компенсацію для жителів у вигляді збільшення площі квартири підтримали 56,3% респондентів, грошову компенсацію – 23,3%. За відселення при реконструкції проголосували 65% учасників опитування.

За підсумками круглого столу учасники надали пропозиції – проблемні питання, які протягом найближчих 2-3-х тижнів будуть опрацьовані розробником та враховані у законопроекті, після чого планується проведення чергового відкритого обговорення за участі фахівців, експертів та громадськості.

Наразі протягом тижня усі бажаючі можуть надавати свої пропозиції на електронну пошту admin@dipromisto.gov.ua.

Джерело: www.minregion.gov.ua