Очікуємо, що вже в цьому році Україна увійде у ТОП-10 Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво» — Парцхаладзе

У травні аналітики Світового банку припинили врахування дерегуляційних змін, проведених за рік, та почали обробку даних для включення в новий рейтинг легкості ведення бізнесу Doing Business-2019, який буде опублікований восени цього року. За прогнозними підрахунками експертів Україна може увійти у ТОП-10 Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво» вже у 2018 році.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе у своєму блозі на порталі delo.ua.

«У минулому рейтингу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво» Україні вдалося здійснити рекордний стрибок на 105 пунктів і піднятися на 35-е місце завдяки істотному спрощенню діяльності у будівельній галузі. Але все ж тоді в рейтингу були враховані не всі позитивні зміни, які були зроблені. Зараз вони вже реально працюють, тому ми сподіваємося, що в цьому році їх буде включено до рейтингу. Про це говорять і прогнозні підрахунки експертів, які завдяки минулорічним, а також новим змінам в регуляторній політиці будівельної галузі очікують підвищення позиції України в рейтингу за показником «Отримання дозволів на будівництво» до ТОП-10», — написав він.

Парцхаладзе відмітив, що 25 квітня цього року Кабінет Міністрів України прийняв важливу для дерегуляції галузі постанову №327, яка зменшує бюрократичні процедури та суттєво спрощує ведення бізнесу, зокрема, і у будівництві. А саме, полегшується здійснення технагляду простих об’єктів будівництва із незначним класом наслідків СС1, що складає більше половини з усіх об’єктів будівництва. Крім того, скасовується необхідність обов’язкового отримання будівельної адреси та повторного отримання вихідних даних від ДСНС під час проектування.

Заступник міністра підкреслив важливість підвищення позицій у Doing Business. «Ці практичні зміни, в першу чергу, важливі для будівельної галузі — бізнесу, який працює в цій сфері. Рейтинг не є самоціллю. Але ми дуже сподіваємося, що вони все ж будуть враховані в ньому з однієї простої причини — Doing Business є головним індикатором для інвесторів в ухваленні рішення про вкладення коштів в країну. Висока позиція країни в рейтингу означає, що в неї можна інвестувати. За підрахунками експертів Світового банку один пункт в загальному рейтингу Doing Вusiness дає можливість країні залучити до $ 600 млн інвестицій», — написав Парцхаладзе.

Довідково:

Doing Business — один з найпопулярніших рейтингів Світового банку, який характеризує стан інвестиційного клімату країни. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності в 190 країнах. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.

Джерело: www.minregion.gov.ua