Олександр Дудченко: Інструмент «Громадський бюджет» працює у 200 громадах — ним скористалися вже понад 1 мільйон українців 

Понад 1 мільйон українців скористалися інструментом «Громадський бюджет» на платформі е-DEM. Цей інструмент дозволяє мешканцям громади вирішувати онлайн, як розподіляти частину коштів бюджету громади. Крім того, наразі йде робота над створенням Всеукраїнського громадського бюджету. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Олександр Дудченко під час брифінгу у Кабінеті Міністрів. 

«Громадський бюджет розширює права та можливості українців, дозволяє їм брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету і бачити результат реалізації власних проєктів та ініціатив. Водночас, спільно з Мінцифрою, Програмою EGAP та Радою Європи ми працюємо над створенням Всеукраїнського громадського бюджету. Пілотні проєкти вже були реалізовані у Полтавській та Чернігівській областях на платформі e-DEM. Національний бюджет участі — це інноваційна практика, яка існує лише в декількох країнах світу. Чудово, що Україна тут є однією з перших, і може підвищити рівень електронної участі громадян на національному рівні», — зазначив Олександр Дудченко.

За час функціонування Громадського бюджету подано понад 8000 ідей і реалізовано проєктів на 700 млн грн. Це один із найпопулярніших місцевих інструментів електронної демократії в Україні, який працює у 200 громадах, серед яких як обласні центри, так і села. 

У заході також взяли участь перший заступник Міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб, старша радниця Посольства Швейцарії Айлін Хофштеттер, президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

Інструмент «Громадський бюджет» на платформі e-DEM створено в межах швейцарсько-української Програми EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа. Програма є стратегічним партнером Міністерства розвитку громад та територій і Міністерства цифрової трансформації. 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що цифровізація — стратегічний напрям розвитку сфери управління житлом в Україні.

Запис Олександр Дудченко: Інструмент «Громадський бюджет» працює у 200 громадах — ним скористалися вже понад 1 мільйон українців  вперше з’явився Мінрегіон.