Олексій Чернишов: Мережа з 25-ти індустріальних парків в Україні створить понад 50 тисяч робочих місць

Протягом найближчих років Уряд планує побудувати інфраструктуру для створення не менш ніж 25-ти індустріальних парків. Така мережа здатна забезпечити для країни додатково понад 50 тисяч робочих місць та ще 150-200 тисяч у суміжних галузях. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Мережа з не менш ніж 25-ти індустріальних парків створить понад 50 тисяч робочих місць. Це не враховуючи зайнятість людей у суміжних галузях. Йдеться про мультиплікатор в економіці. Адже одне робоче місце в індустріальному парку створює 3-4 робочих місця у суміжних секторах — будівництві, логістиці, консалтингу. Також важливо, щоб в індустріальних парках робили акцент на виготовленні товарів з високою доданою вартістю. У результаті такі майданчики вже в найближчій перспективі здатні будуть розкрити економічний, науковий та інвестиційний потенціал громад і стати своєрідним “щепленням” проти трудової міграції», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

Зазначимо, Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до ЗУ №4416-1 «Про індустріальні парки». Документ запроваджує фінансові, інфраструктурні та інституційні стимули для інвесторів в індустріальні парки (ІП).

Наразі очікуються для розгляду у першому читанні законопроєкти 5688 та 5689, які запровадять фіскальні стимули. Йдеться про звільнення від податку на прибуток резидентів індустріальних парків на десять років за його реінвестування в розвиток, звільнення від оподаткування митом та ПДВ ввезення нового устаткування для власного використання, встановлення пільг з податку на нерухомість за рішенням громади.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що розбудова індустріальних парків — це потужний поштовх для розвитку економіки.

Запис Олексій Чернишов: Мережа з 25-ти індустріальних парків в Україні створить понад 50 тисяч робочих місць вперше з’явився Мінрегіон.