Онлайн-платформа «Прозора ДАБІ» усуває чиновника з дозвільних процедур у будівництві, — Зубко

 

Про це Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко наголосив під час презентації онлайн-платформи проходження дозвільних процедур у будівництві «Прозора ДАБІ».  Презентація відбулась за участі Голови ДАБІ Олексія Кудрявцева та представника компанії  «АрселорМiттал» Володимира Ткаченка.

«Сьогодні – знакова подія на будівельному ринку – запуск онлайн-платформи «Прозора ДАБІ», яка була розроблена за ініціативи Мінрегіону спільно з Державною архітектурно-будівельною інспекцією. Відтепер кожен забудовник, а головне інвестор, зможе побачити в онлайн-режимі, де знаходиться його документ, в якому стані його розгляд і, які рішення були прийняті. Ми рухаємось до європейських стандартів», — зазначив Геннадій Зубко.

«Система дозволить чітко зрозуміти, на якому рівні відповідальності і саме де знаходиться прийняття рішень, що унеможливлює зловживання. Ми повністю усуваємо процедуру походів забудовників до чиновника і переводимо їх взаємодію в електронну площину. Іншими словами, максимально децентралізуємо функції держархбудконтролю. Онлайн платформа «Прозора ДАБІ» дуже важлива і для людей, які часто виступають проти незаконних забудов. Відтепер вони зможуть побачити, що саме відбувається на їх території і яким чином приймаються рішення», — наголосив Геннадій Зубко.

Він підкреслив, що Мінрегіон поступово йде до наведення ладу у будівельній галузі. В 2016 році були прийняті європейські норми щодо класу наслідків (відповідальності) у будівництві. Відійшли від категорій у будівництві, що дозволяло створювати величезні корупційні ризики. Впровадили класи наслідків СС1, СС2, СС3, що дало можливість Україні піднятися у щорічному рейтингу Doing Business з 140 на 35 позицію за індикатором отримання дозволів на будівництво. В 2018 році впроваджена «амністія» для будівель, збудованих без дозвільної документації. Це переважно приватне житло до 300 кв метрів у сільській місцевості. Відтепер українці зможуть отримати право власності на таке житло і приватизувати його.

«З прийняттям парламентом реформи децентралізації, органи місцевого самоврядування отримали в свою компетенцію повноваження держархбудінспекції – контроль, моніторинг і видача дозволів. Але не всі, особливо міські ради, до кінця зрозуміли свою відповідальність. Наразі ми маємо масу звернень від людей про корупційні порушення у будівництві з Черкас, Івано-Франківська, Одеси. Тож, я хочу наголосити і звернутись до міських голів і керівників управлінь обласних ДАБІ, або працюйте в рамках закону, або звільняйтесь зі своїх посад», — зазначив Зубко.

«Ми рухаємося у наведенні ладу в державно-будівельних нормах (ДБН). Я розумію, що ми наступаємо зараз на чийсь «великий мозоль», і проти Мінрегіону висунуто ряд судових позовів про скасування нових ДБН щодо містобудування та планування територій.  Але, ми розуміємо, що ці позови не проти нових ДБН, які не змінювались з 2002 року, вони проти комфорту і безпеки українців», — наголосив Геннадій Зубко.

Він поінформував, що завдяки спільній роботі Мінрегіону з міжнародними експертами та громадськими організаціями «Разом проти корупції», BRDO, IDLO була повністю змінена система роботи науково-технічної ради, яка надає відхилення. Запроваджена прозора система з опублікування рішень, яка чітко показує, яким чином це приймається. Всі порушення, які були виявленні по відхиленням вже передані до Генеральної прокуратури. Також, за результатами спільної з Генеральним прокурором наради в Мінрегіоні були дані доручення обласним прокурорам особисто взяти під контроль звернення громадян про можливі корупційні ризики або порушення у будівництві.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua