Онлайн-платформа «Прозора ДАБІ» усуває чиновника з дозвільних процедур у будівництві, — Зубко

Онлайн-платформа «Прозора ДАБІ», яка вже почала функціонувати в Україні, дозволить показати всю ланку проходження документів забудовником. Цей новий інструмент максимально впорядкує дозвільні процедури у будівництві та усуне корупційні ризики. Про це під час заходу «День діалогу з владою» у Тернополі заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За його словами, сервіс стосуватиметься об’єктів будівництва із значним класом наслідків (відповідальності). Відтепер забудовники зможуть оперативно відслідковувати, на якому етапі розгляду знаходиться їх документація. Після подачі документів до органу держархбудконтролю вже на наступний день в онлайн-режимі можна буде дізнатися вхідний номер та дату реєстрації звернення. А далі, користуючись сервісом, – кінцевий термін розгляду звернення та результат.

«Ми усуваємо процедуру походів забудовників до чиновника і переводимо їх взаємодію в електронну площину. Іншими словами, максимально децентралізуємо функції держархбудконтролю. Із початком роботи системи «Прозора ДАБІ» замовнику будівництва вже не потрібно буде шукати, куди зателефонувати або звернутись, щоб дізнатись, що з його документами. Він зможе отримати цю інформацію в режимі онлайн. Відкрита система розгляду дозвільних документів – це механізм забезпечення прозорості дозвільних процедур у будівництві. І я б дуже хотів, щоб ця система застосовувалася не тільки для державних органів, а й для новоутворених органів. Там, де сьогодні перейшла корупція з одного рівня на інший, там де є непрозорість. І це дасть можливість побачити, хто і за що відповідає і, така система має працювати по кожному напрямку», — зазначив Геннадій Зубко.

За словами Голови ДАБІ Олексія Кудрявцева, зазначений сервіс стане своєрідним індикатором якості роботи посадових осіб держархбудконтролю. Достатньо проаналізувати термін реєстрації документів та час розгляду, щоб зрозуміти чи є зловживання та затягування процесу чи ні.

 «Ми поставили ціль – відійти від стандартів та штампів минулого, за якими ДАБІ вважалась закритим недоступним органом влади, що з’являвся у «житті» забудовників для затягування видачі документів на будівництво чи виписування штрафів. Сьогодні ми хочемо бути у першу чергу адміністративно-консультативним партнером учасників будівельного ринку, який готовий відкрито обговорювати і вирішувати наявні проблеми», – наголосив Олексій Кудрявцев.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua