Після 20 грудня розпочнеться обговорення законопроекту щодо врегулювання питань «довгобудів», — Альона Бабак

В Україні тривалий час існує проблема ошуканих інвесторів, які вклали свої гроші в будівництво, але, на жаль, досі не можуть повноцінно вступити в права власності. За офіційними даними облдержадміністрацій та Київської міської державної адміністрації станом на 1 жовтня 2019 року в Україні вважаються проблемними 150 об’єктів житлового будівництва. Найбільше таких об’єктів в Києві – 51, Київській (23) та Одеській (14) областях.

Про це сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час робочої зустрічі щодо розробки концепції проекту закону стосовно врегулювання питань «довгобудів» та шляхів вирішення проблем постраждалих інвесторів.

За її словами, виникнення «довгобудів» спричинили фінансові проблеми замовників, судові спори, майнові питання, кримінальні справи, банкрутство, неналежне оформлення дозвільних документів, відсутність дозвільних документів та проектно-кошторисної документації тощо.

«Чому ми не можемо передати 150 об’єктів на добудову? Що блокує системне вирішення цієї проблеми? Ми бачимо, що є певні законодавчі обмеження, бар’єри, які не дозволяють системно підійти до врегулювання цього питання.

Ми розуміємо, що сьогодні маємо напрацювати проект закону, який має комплексно врегулювати проблемні питання. Наразі на законодавчому рівні відсутнє визначення поняття, що таке «довгобуд», немає переліку чи реєстру проблемних об’єктів будівництва, а також механізмів передачі таких об’єктів від одного замовника будівництва іншому. Ці речі мають бути окреслені в законопроекті.

Тож, враховуючи інформацію від постраждалих інвесторів та напрацьовані раніше концепції, Мінрегіон розробить проект закону і після 20 грудня винесе на обговорення експертів та інвесторів проблемних об’єктів будівництва», — сказала Альона Бабак.

Нагадаємо,  Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час спілкування з інвесторами недобудованих будинків 22 жовтня  повідомила про те, що Мінрегіон розпочинає роботу над новим законопроектом і створюємо робочу групу, перше засідання якої відбудеться 1 листопада.