Питання ЖКГ, модернізації та розвитку критичної інфраструктури – мають бути пріоритетом для органів місцевого самоврядування. Адже це безпосередньо те, що стосується життя кожної людини. Це питання якості надання послуг, це питання безпеки людей. Про це під час відвідування КП «Житомирводоканал» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
«Сьогодні місцеве самоврядування має достатньо коштів на місцях і тут саме питання у визначенні пріоритетів. Саме критична інфраструктура у містах є пріоритетом номер один. Це те, що забезпечує життєдіяльність міста – водопостачання, опалення і водовідведення і без їх повної модернізації говорити про якісну послугу не можливо. Сьогодні по Україні ми залучаємо міжнародних партнерів – Світовий банк, ЄБРР, ЄІБ, Швейцарське бюро співробітництва, які в синергії з місцевим бюджетом, є потужним інструментом розвитку міст та модернізації систем життєзабезпечення», — зазначив Геннадій Зубко.
Віце-прем’єр-міністр розповів, що наразі відбуваються капіталовкладення місцевого бюджету Житомира в модернізацію систем життєзабезпечення. Але, за рахунок фінансової допомоги міжнародних партнерів, кошти місцевого самоврядування економляться і повертаються в бюджет, що в свою чергу не впливає на підняття тарифів.
«Сьогодні по країні впроваджується близько 40 проектів, які стосуються модернізації теплопостачання, водопостачання і Житомир є одним з показових, який в співпраці з декількома міжнародними партнерами, наразі реконструює мережі водоканалу і теплопостачання», — підкреслив Зубко.
За його словами, мешканці міст України мають відчувати результати впровадження фінансової децентралізації і співпраці з міжнародними партнерами. І в першу чергу, це якість, справедливий і прозорий тариф. «Сьогодні місто Житомир постійно допомагає своїм комунальним підприємствам в питаннях реструктуризації боргів. Адже, жоден міжнародний інвестор не буде вкладати кошти і давати позики при наявності боргів і не відповідній фінансовій стабільності підприємств. Тому, ті міста, які фінансово вкладають в напрямок систем критичної інфраструктури, ми будемо підтримувати і далі. Також, і за рахунок фінансової допомоги міжнародних партнерів і розробки сучасних технологій», — підкреслив урядовець.
Нагадаємо, КП «Житомирводоканал» бере участь у Другому проекті розвитку міської інфраструктури, що фінансується Світовим банком. Результатом модернізації стане:
- Реконструкція каналізаційних очисних споруд. Результат: екологічна якісна очистка та утилізація стічних вод, суттєва економія електроенергії та повна автоматизація процесу очистки стічних вод.
- Реконструкція насосних станцій водопроводу та водоочисної станції. Результат: забезпечення мешканців міста питною водою кращої якості та в необхідному об’ємі. Нова насосна станція удвічі менше потребуватиме електроенергії, у мережах буде нормальний тиск води, а отже і менше аварій.
- Реконструкція застарілих та зношених водопровідних мереж довжиною 10 км.
Крім того, результатом впроваджених заходів буде поліпшення стану річки Тетерів. Фінансування — 40 млн доларів.
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України