Попри кризову ситуацію очікуємо, що 18 листопада Новояворівськ та Новий Розділ будуть з теплом, — Альона Бабак

Про це сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час брифінгу щодо ситуації з опалювальним сезоном на Львівщині.

За її словами Уряд завчасно вжив усіх заходів, щоб в Україні опалювальний сезон розпочався вчасно. Проте, на початку жовтня з’ясувалось, що виробник теплової енергії в містах Новояворівськ та Новий Розділ Львівської області не взмозі розпочати опалювальний сезон.

«Ситуація в містах Новий Розділ та Новояворівськ Львівської області особлива з точки зору того, що теплопостачання цих міст здійснюється від ТЕЦ, які були вилучені з приватного сектору Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) в рамках кримінального провадження.

Фактично в минулому опалювальному сезоні було призначено управителя, який використовував газ, постачав тепло. У серпні цього року АРМА вибрала нового управителя — ПП «Гарант Енерго-М», яке взяло на себе зобов’язання розпочати вчасно опалювальний сезон», — повідомила Альона Бабак.

Але у жовтні стало зрозуміло, що управитель ПП «Гарант Енерго-М» не може виконати взятих на себе зобов’язань через велику заборгованість ТЕЦ за спожитий природний газ — 307,5 млн грн,  електроенергію — 93 млн грн та по заробітній платі – 11,0 млн грн.

Кабмін, регулятори, Львівська облдержадміністрація, мерії міст Новояворівськ та Новий Розділ спільно допомагали управителю ПП «Гарант Енерго-М» запустити об’єкти. Однак, попри цю підтримку управитель так і не розпочав опалювальний сезон.

При цьому, починати процедуру відбору нового управителя за звичайними правилами у жовтні було небезпечно.

«По-перше, звичайні конкурсні процедури АРМА тривають довго — від 1 місяця і більше, що в умовах початку опалювального сезону несе велику загрозу його зриву.

По-друге, не було бажаючих взяти ці станції в управління, а відтак, у разі перезапуску конкурсу в звичайній процедурі, ТЕЦ взагалі могли лишитись без управителя взимку», — зазначила Міністр.

Відтак Уряд розпорядженням від 6 листопада надав можливість АРМА застосувати спрощену процедуру відбору управителя – переговорну процедуру згідно Закону «Про публічні закупівлі». Завдяки втручанню Уряду, участь у відборі управителя цих ТЕЦ погодилась взяти група «Нафтогаз України».

«Представники групи «Нафтогаз України» вже працюють в містах Новояворівськ та Новий Розділ для координації вирішення технічних питань запуску опалювального сезону та комунікації з персоналом станцій.

Сьогодні на засіданні тендерного комітету АРМА, мають обрати переможця цієї переговорної процедури, розірвати договір з ПП «Гарант Енерго-М» та укласти новий договір з новим управителем. До кінця тижня мають бути врегульовані юридичні питання. Очікуємо, що вже до 17-18 листопада у містах Новояворівськ та Новий Розділ буде тепло.

Ми закликаємо НКРЕКП, Антимонопольний комітет та інших регуляторів терміново вирішити всі процедурні питання видачі відповідних дозвільних документів новому управителю для початку роботи», — сказала Альона Бабак.

Вона зазначила, що Уряд розраховує на помірковану позицію попереднього управителя, який не буде саботувати передачу управління станціями новому управителю.