Представники об’єднаних громад Житомирщини вчилися розробляти проектні заявки на конурс ДФРР

Сьогодні 15 серпня у Житомирі відбувся тренінг на тему “Підготовка проектних заявок на проекти, що можуть фінансуватися за кошти державного фонду регіонального розвитку”, в якому взяли участь представники 20 об’єднаних територіальних громад області.

Захід організований працівниками Житомирського відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування».

Радник з регіонального розвитку «Центру розвитку місцевого самоврядування» Жанна Соловйова каже, що подібні практичні заняття є актуальними для громад:

 «Об’єднані територіальні громади мають можливість взяти участь у цьому конкурсі. Але для цього необхідно, щоб проектні заявки були написані якісно. Адже інколи навіть  хороший проект може бути  відхилено через невідповідність критеріям конкурсу. Цей захід ми проводимо спільно з департаментом містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства ОДА. Тренер – Вікторія Яценко».

Учасники тренінгу ознайомилися із  законодавчою базою, порядком проведення конкурсного відбору, вимогами до проектів, особливостями підготовки проектних заявок.

Інформацію щодо методики оцінювання проектів ДФРР  представники об’єднаних територіальних громад закріпили перебуваючи в ролі «експертів» конкурсної комісії. Під час практичної частини тренінгу представники ОТГ працювали у робочих групах – презентували проекти, аналізували їх та аргументували свої оцінки.

За їх словами, практичні  заняття допоможуть уникнути помилок під час написання пропозиції на конкурс.

«Цей тренінг є справді важливим для представників територіальних громад, оскільки вже у цьому році оголошений конкурс Державного Фонду Регіонального розвитку. Нам потрібно буде складати заявки. У першу чергу, тут ми отримали  знання, базу для того, щоб їх подавати.  А найголовніше: такі зустрічі надихають та дають поштовх для втілення нових ідей», – ділиться Марина,  представник Семенівської об’єднаної територіальної громади.

Тренінг «Підготовка проектних заявок до ДФРР» є  корисним  як і для фахівців із написання грантових проектних пропозицій, так і для тих, хто наважиться спробувати подати заявку для втілення своєї ідеї вперше вважає заступник голови Барашівської ОТГ Роман Ревчук:

«Такі зустрічі є, дійсно, корисними. Хоча я вже писав проектні заявки  на конкурс ДФРР  (у цьому році  пройшла заявка Барашівської об’єднаної  територіальної громади), завдяки тренінгу дізнався про критерії відбору проектів конкурсною комісією та   причини їх відхилення. Кожен із присутніх  зможе уже в процесі написання заявки зрозуміти її перспективність».