Президент Естонії Керсті Кальюлайд і Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко розпочали робочий візит у Донецьку область

Сьогодні, 24 травня Президент Естонії пані Керсті Кальюлайд і Віце-прем’єр-міністр – Геннадій Зубко відвідують Донеччину. Це перша лідерка іноземної держави, яка  відвідує зону бойових дій. Ситуація на Донбасі та відновлення регіону —  головні теми візиту, крім того запланована зустрічі з українськими військовими, жителями Краматорська та внутрішньо переміщеними особами. Про це на своїй сторінці у FB повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

У Краматорську вже відбулася зустріч, на якій Геннадій Зубко та  командувач ООС ЗСУ України Сергій Наєв поінформували Керсті Кальюлайд про поточну ситуацію в Донецькій та Луганській областях, про зміну формату АТО на Операцію Об’єднаних сил, активізацію з початку травня бойових дій з боку терористів та збільшення обстрілів бойовиками громадського сектору й мирних населених пунктів.

Геннадій Зубко та Керсті Кальюлайд  відвідали гуртожиток для вимушених переселенців у Краматорську. «Гуртожиток реконструйований спільними коштами місцевого бюджету та ЄС. У гуртожитку проживатимуть  95 переселенців – інваліди, люди похилого віку, діти. В рамках проекту передбачена реконструкція 3-х гуртожитків», — повідомив Геннадій Зубко.

В ході візиту представники офіційних делегації з України та Естонії ознайомляться, як відбувається відбудова українського Донбасу, відвідають Центр надання гуманітарної допомоги, проведуть спільну прес-конференцію для естонських, українських та міжнародних медіа.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua