Приватні електронні системи відтепер можуть автоматично отримувати дані з ЄДЕССБ

28 грудня Кабінет Міністрів України затвердив постанову № 1396 «Деякі питання встановлення розміру плати за доступ до відомостей, що містяться в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва».

Постановою затверджено порядок та вартість підключення до отримання даних з Е-системи будівництва у розмірі 1870 грн щомісячно. Для доступу приватним компаніям необхідно буде укласти договір з технічним адміністратором ЄДЕССБ.

Звертаємо увагу, що для звичайних користувачів доступ до роботи в ЄДЕССБ, як і доступ до всієї інформації щодо будівництва на порталі https://e-construction.gov.ua й надалі залишається БЕЗКОШТОВНИМ. Ці гарантії зафіксовані на рівні законодавства.

Встановлення плати стосується ВИКЛЮЧНО випадків підключення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва приватних електронних систем разі надання доступу до відомостей  про характеристики об’єктів будівництва та статуси документів щодо них та з обробки статистичних та/або аналітичних даних.

Ці зміни дозволять підвищити прозорість на будівельному ринку, оскільки сервіси перевірки нерухомості зможуть в режимі реального часу отримувати інформацію щодо стану будівництва.

Також набори даних щодо будівництва можна переглянути на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних https://data.gov.ua/

Запис Приватні електронні системи відтепер можуть автоматично отримувати дані з ЄДЕССБ вперше з’явився Мінрегіон.