Протидія корупції у будівельній галузі – це питання номер один, — Зубко

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час наради щодо протидії корупції у будівельній галузі  з представниками територіальних органів ДАБІ та будівельного бізнесу.

«Мінрегіон зробив досить багато речей  з наведення порядку в будівельній галузі, починаючи від децентралізації та передачі повноважень і спрощення всіх процедур до запровадження прозорої системи в роботі Науково-технічної ради (НТР), введення нових ДБН, містобудівної політики тощо. Але сьогодні ми констатуємо, що корупція у будівельній галузі залишається. Вона не дає можливості людям повірити у прозорі процедури. І територіальні органи ДАБІ, місцеві і новоутворені органи, яким ми передали повноваження, залишаються в зоні не тільки корупційного ризику, а й інколи стають самим джерелом корупції», — підкреслив Геннадій Зубко.

Він навів приклад по будівельному об’єкту в Одесі з класом наслідків СС3, де люди замість очікуваної підземної парковки отримали супермаркет. При цьому дозвіл з заниженим класом наслідків до СС1 був виданий територіальним органом ДАБІ в місті Одеса.

«Як українці можуть повірити в ефективність реформ, якщо на їх очах відбуваються корупційні речі. Ми маємо спільно вирішити: що саме ми маємо додатково зробити для проведення ефективної реформи будівельної галузі й протидії корупції», – підкреслив Геннадій Зубко.

У свою чергу, Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що єдиний і надійний шлях подолання корупції – це переведення всіх процедур в автоматизований режим. «За останні роки будівельна галузь стала об’єктом чи не найбільшого вимагання хабарів в наші країні. І ця заява підкріплена конкретними доказами. Але я підкреслюю, дача хабаря – це лише верхівка айсбергу, яка сигналізує про наявну повномасштабну систему збирання данини. Тому, ми повинні діяти двома шляхами – хабарників саджати в тюрми, а там де є очевидні докази створення умов для корупції, звільняти негайно через відповідні дисциплінарні процедури!», — наголосив Юрій Луценко.

За результатами наради, Геннадій Зубко повідомив, що прийнято рішення про запровадження обласними прокуратурами моніторингу заяв про безпідставні відмови у видачі дозвільних процедур. Друге – вводиться новий інструмент, який покаже всю ланку проходження документів забудовником. «З сьогоднішнього дня ми починаємо відлік боротьби з корупцією у двох напрямках – дисциплінарному і правоохоронному. Доручив відсторонити від займаних посад керівників держархбудконтролю в місті Одеса і Херсонської області. Далі ми будемо рухатися по заявам від громадян і перевіряти діяльність не тільки територіальних органів ДАБІ, а й новоутворених органів по всім містам України», — підкреслив Зубко

Прес-служба Віце-премєр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua