Реалізація плану заходів на 2023—2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року   (станом на 01.01.2024)

 

ЗАВДАННЯ 24. Забезпечення функціонування системи цивільного захисту і безпеки маломобільних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю, в умовах воєнного чи надзвичайного стану

ЗАХІД облаштування споруд цивільного захисту засобами, що забезпечують їх доступність для маломобільних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю, в умовах воєнного чи надзвичайного стану

ВИКОНАННЯ: 

Департаментом регіонального розвитку обласної військової адміністрації як замовником будівництва здійснюються роботи по новому будівництву, реконструкції, капітальному ремонту об’єктів з метою створення захисних споруд цивільного захисту населення.

Зокрема протягом 2023 року в стадії будівництва знаходився 21 об’єкт: лікарняні заклади, навчальні, адміністративні будівлі тощо. З них 8 об’єктів введено в експлуатацію, з яких на 7-ми забезпечено вимоги безперешкодного доступу для маломобільних груп населення. Три об’єкти знаходяться на етапі введення в експлуатацію, – вимоги для доступності осіб з інвалідністю враховані.

14  об’єктів цивільного захисту перебувають у стадії будівництва або проєктування, з них – 10 будується, а по трьох здійснюються тендерні процедури закупівель.

Питання врахування вимог державних будівельних норм у сфері доступності перебуває на постійному контролі, ці вимоги контролюються також на етапі проведення державної експертизи проєктно-кошторисної документації.