Реформа децентралізації створила потужні «соціальні ліфти», — Зубко

Для України наразі є дуже важливим сконцентрувати потужний ресурс з небайдужих і розумних українців, які беруть на себе відповідальність, йдуть у владу і змінюють країну. Якщо говорити про «соціальні ліфти», то нині можливості, котрі дає реформа децентралізації,  для українців і особливо для активної молоді на місцях зросли у рази. Про це у передачі «Економічний прорив» з Павлом Шереметою на радіо «Новое время» заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За його словами, якщо раніше молоді люди обиралися у сільську, селищну чи міську раду, то це давало їм лише ефект присутності при вирішенні тих, чи інших питань. Бо не маючи повноважень, можливостей, фінансів людина могла лише спостерігати за виконанням доручень і завдань, котрі місцевим радам спускалися з району або області. Впливати на них не було можливості. Наразі вже є приклади, коли активна молодь очолює ОТГ, приймає управлінські ефективні рішення і виконує їх.

«Базовими речами, котрі показали молодим людям, що можна залишатися у своїх громадах, створювати сім’ї, народжувати дітей є якраз те, що обраний голова має повноваження і ресурс для розбудови необхідної інфраструктури. А ще розуміння того, що він фінансово підзвітний, а тому у населеному пункті буде якісна школа, якісна медицина, ЦНАП, тротуари, дороги, можливості для підприємницької діяльності. Тому хочу закликати молодих людей брати активну участь у виборах голів громад, брати на себе відповідальність, формувати стратегію розвитку і втілювати її. У вас є всі шанси бути успішними», наголосив Геннадій Зубко.

За словами урядовця, показовим у реформі є також гендерне питання на місцях. «Зараз, розуміючи ступінь фінансових можливостей, які відкриваються перед ОТГ, чоловіки намагаються очолити громади. Але той рівень гендерної рівності, який запропонувала реформа децентралізації є показовим. Усі мають рівні можливості для розвитку та створення нової якості життя. Окрім того, жінки-голови активніше залучають членів громад до управління, до громадських обговорень і це формує рівень довіри. Створення умов для втілення життєво важливих проектів спільними зусиллями, відчуття ліктя, задоволення від досягнутого результату і є головним досягненням реформи децентралізації», — підкреслив Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua