Реформа містобудування: Прозорі механізми мають бути доведені до автоматизму в кожній громаді, — Олексій Чернишов

Наступним етапом реформи містобудування має стати запуск прозорого механізму видачі дозвільних документів у кожній громаді. Про це заявив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час зустрічі з експертним середовищем у сфері будівництва. На заході були присутні представники Конфедерації будівельників України, профільних асоціацій, Офісу простих рішень та результатів, Державної інспекції архітектури та містобудування, народні депутати. 

«На загальнодержавному рівні механізм запрацював, і ми фіксуємо значні досягнення в реформуванні містобудівної сфери. Це перемога кожного, хто працював над концепцією реформи експертного середовища та представників центральної влади. Наступним етапом має стати запуск прозорого механізму видачі дозвільних документів у кожній громаді, вони мають бути доведені до автоматизму. Органи місцевого самоврядування мають працювати в рамках загальної концепції. Настав той час, коли можна використовувати потенціал будівельної галузі країни на максимум, адже це двигун української економіки», — наголосив Міністр Олексій Чернишов.

Очільник Мінрегіону відзначив продуктивну роботу Державної інспекції архітектури та містобудування. Зокрема, за  понад чотири місяці роботи ДІАМ опрацювала понад дві тисячі  дозволів, з них — понад півтори тисячі були схваленими, майже 700 отримали обгрунтовану відмову. Також було опрацьовано майже 1400 заявок на отримання сертифікату, видано — майже 600.

Зазначимо, у вересні 2021 року було ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) і створено новий цифровізований орган із відмінною структурою, повноваженнями та принципами роботи — Державну інспекцію архітектури та містобудування (ДІАМ).

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що реформа містобудівної галузі базується на трьох основних принципах — децентралізації, цифровізації та відповідальності.

Запис Реформа містобудування: Прозорі механізми мають бути доведені до автоматизму в кожній громаді, — Олексій Чернишов вперше з’явився Мінрегіон.