Регіони вже повинні почати моделювання оптимальних мереж об’єктів надання публічних сервісів та послуг, — Альона Бабак

Регіони мали час для того, щоб провести інвентаризацію наявних об’єктів надання публічних сервісів та послуг, і вже повинні перейти до етапу моделювання оптимальних мереж.

Про це сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час селекторної наради з представниками міністерств та облдержадміністрацій щодо моделювання мереж надання публічних сервісів та послуг.

Вона нагадала, що Прем’єр-Міністр доручив центральним органам виконавчої влади спільно з облдержадміністраціями до грудня змоделювати оптимальні мережі надання публічних сервісів та послуг в регіонах, що сприятиме забезпеченню мешканців громад доступними та якісними послугами та сервісами.

У свою чергу заступник Міністра В’ячеслав Негода наголосив, що процес моделювання  потрібно якомога швидше завершити.

«До цього процесу потрібно залучати народних депутатів, органи місцевого самоврядування, які зацікавлені брати участь у процесі моделювання. У будь-якому випадку, всі ОДА мають проінформувати народних депутатів про цю роботу, особливо на її фінальній стадії, для того, щоб вони мали інформацію про перспективні мережі регіону, зокрема, що знаходяться в їхніх округах. Це сприятиме вирішенню питань пов’язаних із, наприклад, визначенням пріоритетних проектів і джерел їх фінансування наступного року: чи з ДФРР, чи з субвенції на соціально-економічний розвиток, чи з інших бюджетних програм», — зазначив заступник Міністра.

Він також наголосив, що до 25 листопада ОДА повинні узгодити змодельовані мережі з профільними міністерствами. Лише після цього Мінрегіон їх узагальнить.

«Наприкінці листопада ми ще раз зустрінемось. Сподіваюсь, що ця робота буде виконана якісно, адже в подальшому вона стане в пригоді під час планування обласних стратегій регіонального розвитку, при розподілі субвенції на соціально-економічний розвиток. І саме ви будете управляти і використовувати ці моделі мереж в своїй роботі», — сказав В’ячеслав Негода.