Рекреаційне житло для туристів буде проектуватися за сучасними нормами – просторим та комфортним, — Парцхаладзе

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, встановлює чіткі вимоги до проектування рекреаційного житла для проживання відпочиваючих в приватних житлових будинках разом з їх власниками. Відповідні зміни містяться у новому ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій».

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«У всьому світі під час подорожей чи інших поїздок популярно винаймати недороге житло безпосередньо у їх власників. Проте в Україні, на жаль, цей напрям досі нерозвинений, відпочиваючі живуть без необхідних умов та зручностей, адже такої норми в діючих ДБН взагалі немає. Тому зараз ми унормували це питання, ввівши чіткі вимоги до проектування рекреаційного житла, в якому можуть зупинятися туристи та проживати в сприятливих умовах, безпечно і комфортно», — сказав він.

Так, відповідно до нового ДБН, площа приміщення для проживання відпочиваючих має становити не менше 9 кв. м при одномісному розміщенні, не менше 12 кв. м – при двомісному та не менше 16 кв. м при трьохмісному розміщенні. В одному житловому будинку може одночасно тимчасово розміщатися до 30 осіб.

Розміри земельних ділянок рекреаційного житла беруться з розрахунку 23,3 кв. м/особу для постійно проживаючого населення (власників) та 40,0 кв. м/особу для відпочиваючих. Поверховість забудови для рекреаційного житла не повинна перевищувати 4 поверхів.

За словами Парцхаладзе, можливість проектування сучасного рекреаційного житла сприятиме розвитку туристичного напряму в Україні за рахунок створення сприятливих умов для недорогого проживання туристів та розвитку підприємництва серед власників таких будинків.

Оновлений ДБН вже опублікований і офіційно вступає в силу з 1 вересня 2018 року.

Проект розроблений на заміну ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1- 94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3- 95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4- 97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2- 95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП ІІ-89- 80 «Генеральные планы промышленных предприятий».

Довідково:

Рекреаційне житло — різновид розміщення туристів та відпочиваючих, представлений виключно приватними житловими будинками, призначеними для постійного проживання власників житла спільно з тимчасовим розміщенням обмеженої кількості відпочиваючих (менше 30 осіб) і які розміщені за межами озеленених територій загального користування.

1_3

Джерело: www.minregion.gov.ua