Результати створення Новоборівської об’єднаної територіальної громади

Майже рік у Житомирській області функціонують 9 об’єднаних територіальних громад. І сьогодні вже є показові результати децентралізації. 

У 2016 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в області реалізується 38 об’єктів на загальну суму 109,6 млн грн. Із загальної кількості об’єктів 6 – в ОТГ. У 3 об’єднаних територіальних громадах вже створено опорні школи. Це навчальні заклади, що дозволять забезпечити кращий доступ до якісної освіти  дітям з сільської місцевості.

Керівники ОТГ Житомирщини продовжують ділитись тими результатами, яких вони досягли, та тими перевагами, які отримали жителі громад.

Новоборівська  селищна об’єднана територіальна громада Хорошівського району. У складі – 18 населених пунктів, у підпорядкуванні – смт Нова Борова, села Кропивня, Небіж, Фасова, Ягодинка. Населення складає близько 10 тис. жителів. Голова – Рудюк Григорій Лаврентійович.

«Найбільше, що цікавить жителів нашої громади, це – якість надання послуг освіти, охорони здоров’я і соціального захисту. Сьогодні я можу з впевненістю сказати, що ми активно рухаємось в цих напрямках. Адже в минулому році ми відкрили повністю реконструйований ЦРД «Казка». Цього року наші діти пішли у відновлену Новоборівську гімназію та навчатимуться в опорній школі – Новоборівському ЗНЗ-ліцеї. Крім цього, здійснюється капітальний ремонт доріг, а за безпекою життя жителів уважно слідкує оновлена пожежна охорона. Звичайно, це лише початок. Проте початок вдалий та результативний», – наголошує голова Новоборівської ОТГ Григорій Рудюк, розповідаючи про те, що змінилося в житті жителів.

В 2015 році було реконструйовано та відкрито Центр розвитку дитини «Казка» в смт Нова Борова. Вартість реконструкції складає 1,5 млн грн за кошти дердавного фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету. Виконано наступні роботи: утеплення фундаменту, замінено усі вікна та двері на енергозберігаючі, зовнішні стіни покрито утеплювачем, улаштовано систему водовідводу з покрівлі будівлі, проведено термосанацію, що дозволить економити енергоресурси на 30%.

Також в минулому році Новоборівська селищна рада у щорічному конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» виборола перше місце за напрямком «Енергозбереження та енергоефективність». Проект мав назву «Співробітництво громад в організації місцевої пожежної охорони смт Нова Борова». У рамках його реалізації повністю оновлено занедбане приміщення пожежної охорони в селищі, придбано сучасне обладнання та автотехніку.

Крім того, цього року за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку виділено 6209,275 тис. грн. на реконструкцію Новоборівської гімназії, а саме відремонтовано цокольне приміщення та замінено систему тепломережі, утеплено дах і фасад, замінено вікна.