Рішення Уряду: У бюджетних будівлях будуть впроваджуватися системи енергоменеджменту

Уряд підтримав проєкт постанови «Про впровадження систем енергетичного менеджменту та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Йдеться про впровадження енергоменеджменту у будівлях органів центральних та державних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій та державних підприємств та установ. Про це повідомив перший заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський.

«Енергоменеджмент — це базова ланка для впровадження енергоефективності. Аби заощадити на енергії, необхідно розуміти наявні ресурси та характеристики будівель. Зокрема, йдеться про моніторинг енергоспоживання та аналіз показників. Це дозволить оптимізувати енерговитрати у будівлях та спланувати енергоощадних заходів», — зазначив Василь Лозинський.

Зазначимо, щорічно близько 2 мільярдів гривень з державного бюджету витрачається на споживання комунальних послуг та енергоносіїв органами виконавчої влади, та близько 30 мільярдів гривень усіма бюджетними будівлями. Завдяки впровадженню систем енергоменеджменту відбудеться значна економія на оплату комунальних послуг.

З прийняттям проєкту постанови розпочато виконання Закону України «Про енергетичну ефективність».

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що енергоефективність — це «вакцина» від газової залежності. Водночас наголосив, що програма Фонду енергоефективності «Енергодім» дозволяє ОСББ оновлювати власний житловий фонд та відшкодовувати частину витрат на впровадження енергоефективних заходів. Зазначимо, наступного року з Державного бюджету України до Фонду енергоефективності буде спрямовано 2,6 млрд грн. Включаючи наявні кошти, загальний статутний капітал Фонду енергоефективності у 2022 році складе 5,4 млрд грн. Ці гроші підуть на термомодернізацію багатоквартирних житлових будинків у громадах України.

Запис Рішення Уряду: У бюджетних будівлях будуть впроваджуватися системи енергоменеджменту вперше з’явився Мінрегіон.