Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час підписання тристоронньої Угоди між Міжнародною Фінансовою Корпорацією (IFC, Група Світового банку), Фондом енергоефективності та АБ «Укргазбанк» щодо запуску програми з фінансування проектів термореновації будівель для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).
«Сьогоднішня подія є знаковою для України, країни яка прагне до енергонезалежності. Підписана Угода дає старт фінансуванню перших 15 проектів в ОСББ, «Перші ластівки», які тестують процедури Фонду енергоефективності. Завдяки спільній роботі з Урядом Німеччини, Світовим банком, потужної підтримки Євросоюзу, Уряду і парламенту ми напрацювали всі необхідні умови – створено ДУ Фонд енергоефективності і Мультидонорський фонд, обрано Наглядову Раду і керівництво Фонду, за підтримки Світового банку розроблено процедури, виділено безпрецедентне фінансування. Всі ці кроки направлені на виконання конкретного завдання – за 3 роки країна має відмовитись від імпортного газу. Але, якщо країна рухається у напрямку збільшення видобутку газу, то завдання житлового сектору – зменшити енергоспоживання вдвічі. І Фонд – це ще один ключовий інструмент, який буде надавати не тільки фінансову, а й технічну підтримку у цьому напрямку. Наші цілі дуже амбітні – енергонезалежність країни, зменшення енергоспоживання в житловому секторі на 50% і щорічний супровід Фондом ЕЕ як мінімум 3000 проектів», — наголосив Геннадій Зубко.
Загальне фінансування 15 проектів в ОСББ становить близько 40 млн грн.
У свою чергу, Директор Світового Банку в справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен підкреслила, що сьогодні ми можемо говорити фактично про повноцінний запуск Фондом енергоефективності програми «Перші ластівки», яка сприятиме підвищенню енергоефективності і зменшенню енергоспоживання в житловому секторі.
«Світовий банк надавав допомогу у розробці структури управління Фондом енергоефективності, а також процедур щодо належного розподілу грантів. І ми будемо продовжувати цю тісну співпрацю з Україною спільно з іншими міжнародними партнерами, щоб повноцінно відшліфувати процедури Фонду і забезпечити доступність інших ОСББ до установи. Сьогоднішня подія — це перший і дуже важливий крок до підвищення енергоефективності України, і велика заслуга в цьому – профільного Віце-прем’єра Геннадія Зубка. Я хочу подякувати за тісну співпрацю, яку було надано з боку Уряду України і докладені зусилля, направлені на запуск програм Фонду енергоефективності», — відзначила Сату Кахконен.
Джейсон Бретт Пеллмар, Голова Регіонального представництва IFC в Україні, Білорусі та Молдові підкреслив, що IFC пишається довірою, яку надали їм міжнародні партнери та Уряд України для реалізації та підтримки інноваційної та надзвичайно актуальної програми для кожного мешканця багатоквартирного будинку. «Залучення фінансового сектору до розвитку та енергомодернізації країни забезпечує ефективність та результативність використання державних та міжнародних коштів», — зазначив він.
Урядовець подякував Європейському Союзу, Світовому банку, Уряду Німеччини, IFC, GIZ, ПРООН, Укргазбанку і юридичним партнерам за допомогу і підтримку.
Для довідки
Фонд енергоефективності — єдина в Україні державна установа, створена Урядом України відповідно до Закону України “Про Фонд енергоефективності” з метою підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, з урахуванням національного плану щодо енергетичної ефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю з метою виконання Паризької угоди, впровадження acquis communautaire Європейського Союзу та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності.
Фонд енергоефективності надає підтримку об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень з врахуванням кращих європейських практик з термомодернізації будівель.
Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини.
Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України