Щоб подолати корупцію в ДАБІ потрібні комплексні системні рішення, — Альона Бабак

Зараз відбувається конкурс на голову Державної архітектурної будівельної інспекції. Прямо зараз, коли ми з вами спілкуємось, відбуваються співбесіди. За результатами цього конкурсу буде визначено нового очільника ДАБІ. Далі будуть проведені кадрові зміни в обласних представництвах ДАБІ.

Про це сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час години запитань до Уряду в Верховній Раді України.

Міністр зазначила, що подолання корупції в ДАБІ визначено Президентом України, як одне з пріоритетних завдань для Кабміну.

«І ми почали з кадрових питань. Але не лише вони вирішують питання корупції. Мають бути прийняті ще багато рішень щодо оптимізації роботи цієї структури, внесенню змін до процесу здійснення і нагляду, і автоматизації процесу отримання дозволів, і залучення органів місцевого самоврядування на етапі введення об’єктів в експлуатацію

Це — комплексні системні рішення, які мають подолати корупцію. Але, на жаль, ми з вами унаслідували в ДАБІ величезну кількість об’єктів, які отримали дозволи на незаконних основах. Зараз перед Урядом стоїть величезний виклик, що робити з тими об’єктами, які побудовані з порушенням дозвільної документації і в яких живуть люди», — сказала Альона Бабак.

Міністр підкреслила, що таке рішення потребуватиме спільної роботи з народними депутатами. «Нам доведеться вийти до вас, шановні народні депутати, і приймати рішення індивідуально десь по амністії, десь по рішенням з демонтажу окремих об’єктів. Або з розумінням ставитись до того, що є певні публічні конфлікти щодо таких об’єктів і виходити на громадські слухання, а далі приймати рішення», — повідомила вона.