П’ятий рік в Україні успішно впроваджується реформа децентралізації. І сьогодні її ключова ціль — не просто об’єднання громад або переданий фінансовий ресурс на місця – це нова якість життя людей. Бо кожен українець у результаті реформи повинен відчути нову якість освіти, охорони здоров’я, адміністративних сервісів і соціальних послуг. Про це на Раді регіонального розвитку на Прикарпатті зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
«На Прикарпатті у сільській місцевості сьогодні проживає біля 55% мешканців. Це та кількість людей, яка конче потребує наближення медичної послуги і не тільки через наявність кваліфікованого сімейного лікаря, а й через можливість медичної консультації з його колегами на рівні району, області, Києва завдяки телемедицині. Це є дуже важливим саме для Івано-Франківської області та інших карпатських областей, де є високогірні райони зі складною логістикою. Наша мета дуже нагальна: суттєве зменшення смертності через серцево-судинні хвороби та інші нозології», — підкреслив Геннадій Зубко.
За словами урядовця, Україна має безліч унікальних регіонів і їх розвиток – це шлях до загального успіху всієї країни. «Івано-Франківська область є однією з чотирьох карпатських областей, яка має найбільшу кількість високогірних районів. І цю особливість ми повинні враховувати як у питаннях децентралізації, так і в процесі надання послуг. Мінрегіон вже напрацював Концепцію Державної програми розвитку гірських територій українських Карпат, мета якої «перевести» проблемні гірські регіону у перспективні. Найближчим часом вона буде винесена на розгляд Уряду», — розповів Зубко.
Крім того, для розвитку гірських територій є важлива реалізація проекту «Карпатська мережа регіонального розвитку» за секторальної підтримки ЄС. Івано-Франківська область також підпадає під Стратегію ЄС для Карпатського регіону, яка дає додаткові можливості для розвитку, у якій передбачено спільний розвиток 8 країн Карпатського регіону. Невдовзі документ буде схвалений Єврокомісією. Реалізація Стратегії сприятиме як фінансовій підтримці партнерів та донорів, так і залученню інвестицій для підтримки саме Карпатського регіону.
Геннадій Зубко підкреслив, що 55% населення, яке проживає на селі, переважно молодь. «Це є неоціненним ресурсним показником і вашою візитною карткою для інвесторів, котрі мають намір зайти в Україну. Крім того, це можливості для розвитку ІТ-сектору не тільки в промисловості, а й в агросекторі. І, безперечно, ця креативна молодь має бути залучена до інжинірингу, до впровадження нових технологій, до виготовлення власного продукту. ІТ-галузь є однією з проривних напрямків для України», — наголосив він.
«Сьогодні кожна громада в Україні, а не лише в області, має інвестиційний паспорт, має перспективний план розвитку. Вона вже може показати своїм громадянам, яким чином через унікальні можливості області можна створити Україну без периферії, починаючи з себе. А нашим головним завданням є, щоб кожна українська родина відчула це на собі у наступні 5 років», — зазначив Геннадій Зубко.
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України