Кабінет Міністрів України 8 квітня 2015 року запровадив Державну цільову економічну програму енергоефективності по стимулюванню населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, ЖБК  до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту, залученого на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів.

Відповідно до Меморандуму про партнерство розроблена обласна «Програма стимулювання населення, ОСББ, ЖБК Житомирщини щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження  на 2015-2020 роки», яка схвалена рішенням тридцять третьої сесії VI скликання від 10.09.2015 №1576 (зі змінами та доповненнями) (далі – Програма).

Відповідно до Програма з обласного бюджету здійснюється відшкодування частини вартості збудованих сонячних електростанцій в таких розмірах:

«для населення до встановлення та експлуатації приватних сонячних електростанцій як альтернативного джерела електричної енергії шляхом одноразового відшкодування власних або кредитних коштів з обласного бюджету у розмірі 10% їх вартості, але не більше 10,00 тис. грн.».

За 2017-2019 роки фізичними особами встановлено 633 СЕС та отримано відшкодування з обласного бюджету 134 особам на загальну суму 6,3 млн. грн.

Фізичні особи, які бажають отримати відшкодування з обласного бюджету на встановлення сонячних електростанцій та відповідне обладнання і матеріали до них надають наступні документи:

– заява від заявника (фізичної особи), який бажає отримати відшкодування з обласного бюджету на встановлення сонячних електростанцій та відповідне обладнання і матеріали до них;

– паспорт заявника (фізичної особи);

– довідка про присвоєння реєстраційного номера  облікової картки платника податку заявника (фізичної особи);

– банківські реквізити заявника (фізичної особи);

– документи, що підтверджують цільове використання коштів на встановлення сонячної електростанції та відповідного обладнання і матеріалів до неї (накладна, товарно-транспортна накладна та інше);

– документи, що підтверджують передачу товару із заявником (фізичною особою) (акт виконаних робіт, договір купівлі-продажу електроенергії з РЕС, інше).

Заявник (фізична особа), який залучає кредитні кошти на встановлення сонячних електростанцій та відповідне обладнання і матеріали до них та бажає отримати відшкодування з обласного бюджету на вказані цілі, надає всі документи та копію кредитного договору.

Для отримання вищезазначеного відшкодування, фізичній особі необхідно  звернутися до департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації для надання необхідного пакету документів.

Довідки по телефону 47-44-78.