У 2018-му планується розпочати будівництво 800 сучасних медамбулаторій у регіонах України, — Парцхаладзе

У рамках реформи сільської медицини, ініційованої Президентом України Петром Порошенком, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Міністерство охорони здоров’я України працюють над створенням ефективних спроможних мереж сучасних закладів первинної медико-санітарної допомоги у сільській місцевості. Так, у 2018 році у регіонах України планується розпочати будівництво близько 800 сучасних медамбулаторій.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на всеукраїнській конференції «Доступність та якість медичного обслуговування у сільській місцевості: сьогодення та перспективи. Погляд регіонів» у рамках IX Міжнародного медичного форуму IMF 25 квітня.

«Мінрегіон вже розробив типові проекти будівництва сучасних медамбулаторій в сільській місцевості. Є варіанти на 1-2, 3-4 та 5-7 лікарів, з житлом для них та без нього. Також розроблені планувальні рішення та посібник з усіма рекомендаціями — повним описом того, які мають бути фундаменти, стіни, перегородки, підлога, вимоги до внутрішнього оздоблення, санітарно-гігієнічні вимоги тощо. У цьому році планується розпочати будівництво близько 800 сучасних медамбулаторій в регіонах і в наступних роках продовжуватимемо надалі розбудовувати ці мережі. Сподіваюся, що вже з осені у регіонах почнуть відкриватися сучасні медичні заклади», — сказав він.

Парцхаладзе підкреслив важливість реалізації таких проектів на місцях, адже сьогодні існуюча ситуація з медамбулаторіями та ФАПами у сільській місцевості досить невтішна. «Зараз близько 72% діючих амбулаторій та ФАПів не мають водопостачання, 82% — туалетів. Це неприпустимо. Медичні послуги мають бути доступними для кожного, а для лікарів — забезпечені необхідні умови праці», — наголосив заступник міністра.

Для зручності регіонів Мінрегіон також розробив алгоритм поетапності реалізації проекту та детальний план будівництва сучасних медамбулаторій. Так, спочатку області повинні сформувати, погодити в Міністерстві охорони здоров’я України і затвердити спроможні мережі надання первинної медичної допомоги, потім підготовчі етапи, розроблення та затвердження проектно-кошторисної документації та етап будівництва і закупівлі обладнання. Наразі майже всі регіони завершили погодження спроможних мереж у МОЗ.

Джерело: www.minregion.gov.ua