У 2018 році планується відкрити 500 інклюзивно-ресурсних центрів, — Зубко

Невід’ємною частиною створення Нового освітнього простору є інклюзія. Сьогодні в опорних школах створено 514 класів з інклюзивним навчанням та навчаються понад 2 тисячі учнів з особливими освітніми потребами. Про це під час селекторної наради щодо реформування освіти в умовах децентралізації заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За його словами, вже друге рік поспіль державного бюджету надходить на місця субвенція для дітей з особливими освітніми потребами. Крім інклюзивних класів і державної субвенції місцевим бюджетам в розмірі 300 млн грн. на підтримку осіб з особливими освітніми потребами, гостро стоїть питання щодо створення інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ).

«В минулому році було відкрито 112 ІРЦ. У 2018 році відповідно до потреб дітей заплановано відкрити біля 500 інклюзивно-ресурсних центрів (1 центр на 7 тис. дітей у сільській місцевості, на 12 тис – у містах, районах міст). І це є пріоритетним завданням для органів місцевого самоврядування на поточний рік», — зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що на сьогодні дуже мало закладів освіти є архітектурно доступними для дітей с особливими потребами вище першого поверху. Вкрай мало уваги приділяється доступності пришкільних територій (наявність під’їздів, паркувальних місць для осіб з інвалідністю (це стосується і підвезення дітей на візках), обладнанню спортивних майданчиків для дітей з інвалідністю, обладнанню спеціальними туалетними кімнатами, доступності коридорів, тощо.

«Я ще раз хочу наголосити — питання впровадження освітньої реформи і питання підтримки від держави – це відповідальність центральної влади. Забезпечення доступності і створення відповідної інфраструктури закладів освіти для задоволення освітніх та побутових потреб дітей, які проживають на певній територій належить до повноважень місцевих органів самоврядування», — підкреслив Геннадій Зубко.

Він повідомив, що на 01.01.2018 р. 100% доступність до 1 поверху закладів забезпечено у Волинській, Луганській, Хмельницькій, Чернігівській та Чернівецькій областях. Найнижчий показник у Полтавській області – 58%.  В той же час по кількості закладів лідирує Вінницька область – 766 закладів. Щодо обладнаних для осіб з інвалідністю санузлів – більше всього обладнано у Донецькій області – 65, менше за всіх у Тернопільській та Чернівецькій – по 1 туалетній кімнаті (за станом на 20.09.2017 р.).

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua