У Мінрегіоні обговорили подальшу співпрацю з «Разом проти корупції»

Урядово-громадська ініціатива «Разом проти корупції» звернулась до Мінрегіону з пропозицією продовжити співпрацю у впроваджені 11 антикорупційних заходів. З них — 8 стосуються сфери будівництва. Про це йшлося під час робочої зустрічі Міністра розвитку громад та територій України Альони Бабак з представниками «Разом проти корупції».

За її словами, міністерство у рамках антикорупційної політики вже реалізувало ряд заходів спрямованих на мінімізацію корупційних ризиків: переглянув державні будівельні норми, впровадив відкриту та прозору процедуру розгляду відхилення від будівельних норм, визначив перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання. Крім того, нещодавно Президент підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», який дозволить впровадити інструменти для налаштування роботи ДАБІ в іншому режимі.

«Ми зібрались обговорити та розглянути можливості впровадження запропонованих заходів, визначити пріоритети та форми подальшої взаємодії. Але, хочу звернутись до вас також з пропозицією  —  розглянути додатково й інші питання, які однозначно перебувають в площині антикорупційної політики», — наголосила Міністр.

Вона зазначила, що у спадок новому Уряду перейшли проблеми, які в рамках діючого законодавства не можливо вирішити. Зокрема, питання об’єктів, збудованих з порушеннями або відхиленнями від будівельних норм і стандартів. Чимало цих об’єктів навіть не мали на початку будівництва дозвільної документації. «Але вони збудовані, стоять в багатьох містах, і є інвестори, які очікують введення їх в експлуатацію», — наголосила вона.

Альона Бабак зазначила, що мають бути прийняті певні рішення стосовно цих об’єктів. Адже ДАБІ, в рамках діючого законодавства, не має права видавати сертифікати готовності та вводити в експлуатацію такі об’єкти. Тож повинно бути вироблено рішення цього питання на рівні держави.

«Це — виклик, з яким ми повинні справитись. Тому звертаюсь до вас щодо вашого бачення, як цивілізовано вирішити цю проблему. Це — один з пріоритетів для нас в площині боротьби з корупцією в системі архітектурно-будівельного контролю. Саме такі спільні дії могли би зробити нашу співпрацю ефективною та результативною», — зазначила Міністр.

Тож до 10 грудня міністерство має напрацювати детальні плани реалізації найбільш актуальних заходів. Зокрема, щодо схвалення концепції публічного управління у сфері містобудівної діяльності та затвердження плану заходів з її реалізації, створення Містобудівного кадастру на державному рівні як єдиного джерела всієї інформації у будівництві, реформування системи Державного архітектурно-будівельного контролю тощо.