У Мінрегіоні презентували законопроєкт щодо спрощення управління багатоквартирними будинками

Спрощення процесу управління багатоквартирними будинками має активізувати процес створення ОСББ. Також це стимулюватиме співвласників приймати рішення щодо покращення умов життя. Зокрема, щодо термомодернізації будинків у межах програми Фонду енергоефективності. Про це зазначив Перший заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський під час презентації відповідного законопроєкту щодо внесення змін до законодавства.

«Надважливо, щоб нові методи впроваджувалися після широкого діалогу та обговорень між усіма стейкхолдерами. Упевнений, що нам вдасться досягти такого результату в ході майбутніх публічних консультацій щодо законопроєкту», – підкреслив Василь Лозинський.

Зазначимо, вказаний законопроєкт розроблений Мінрегіоном за участі Офісу підтримки реформ і покликаний спростити та цифровізувати процедури управління багатоквартирними будинками. Документом пропонується:

зниження «порогу» ухвалення рішень до 50%+1 голосів щодо проведення зборів і ухвалення рішень в багатоквартирних житлових будинках (зокрема, щодо створення ОСББ, впровадження енергоефективних заходів та ефективного використання спільного майна тощо);
запровадження можливості проводити збори в режимі “онлайн” та голосування дистанційно за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП); 
процес голосування буде уніфіковано як для будинків з ОСББ, так і для тих, де ще такі об’єднання не створені.

 З текстом законопроєкту можна ознайомитися за посиланням https://bit.ly/3yR333w.

Конструктивні пропозиції, зауваження та побажання до документа можна надіслати на адресу rstminregion@gmail.com. Пропозиції приймаються до 6 січня 2022 року виключно у формі порівняльних таблиць.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що завдяки програмі Фонду енергоефективності «Енергодім» сотні будинків в регіонах України перетворюються на енергоощадні.

Запис У Мінрегіоні презентували законопроєкт щодо спрощення управління багатоквартирними будинками вперше з’явився Мінрегіон.