У Мінрегіоні проведуть гендерний аудит

За підтримки Офісу ООН Жінки у Міністерстві розвитку громад та територій проведуть гендерний аудит апарату Міністерства. Під час його проведення Мінрегіон також планує врахувати результати оцінки спроможності міністерства щодо реалізації державної гендерної політики та недискримінації, що була проведена за підтримки ООН Жінки в Україні. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Ігор Корховий.

«Наразі формується робоча група, яка буде координувати цей аудит. Водночас ми зацікавленні у проведені навчальних заходів з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Мета — підвищити рівень обізнаності працівників Мінрегіону. Сподіваюсь, такі заходи розпочнуться вже цієї весни», — наголосив Ігор Корховий.

Гендерний аудит проводитиметься, зокрема, для оцінки стану забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у Міністерстві, виявлення наявних проблем, визначення шляхів скорочення гендерної нерівності тощо. 

Зазначимо, Мінрегіон спільно з Офісом ООН Жінки реалізовує проєкт «Просування гендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок в рамках реформи децентралізації влади». Проєкт охоплює 4 обласні державні адміністрації та 13 територіальних громад в Чернівецькій, Херсонській, Сумській та Волинській областях. 

Ця ініціатива покликана розширити права та можливості жінок у процесі реформи децентралізації на всіх рівнях та підвищити рівень чутливості до диференційованих потреб жінок, дівчат, чоловіків і хлопців, а також зменшити нерівність у процесах розвитку в усіх регіонах України.

Довідково.

За підтримки Структури ООН Жінки в Україні у 2021 році Мінрегіоном за напрямом гендерної рівності було розроблено та затверджено Стратегію гендерної рівності Мінрегіону на 2021-2023 рр., а також План дій з реалізації Стратегії гендерної рівності Мінрегіону на 2022-2023 рр., проведено масштабну (понад 200 учасників) онлайн Конференцію «Регіони в центрі гендерної політики», сформовано Кластер з питань гендерної рівності в рамках Секторальної робочої групи «Децентралізація та регіональний розвиток» при Мінрегіоні, а також на постійній основі забезпечено проведення аналізу стратегічних, планувальних документів та нормативно-правових актів міністерства з метою дотримання в них принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Запис У Мінрегіоні проведуть гендерний аудит вперше з’явився Мінрегіон.