У Першому Форумі регіонів України та Білорусі беруть участь близько 100 українських компаній, — Зубко

Білорусь є ключовим торговим партнером України — розвиток експортного та імпортного потенціалу, кооперації, транспортних потоків, міжнародних пунктів пропуску, співпраця в енергетичній, культурній і гуманітарній сферах. Але сьогодні ми повинні окреслити стратегічні тренди подальшого співробітництва не тільки між країнами, а й нашими регіонами, які дозволять вийти на нові європейські ринки. Про це на відкритті Першого Форуму регіонів України та Білорусі заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Перший Форум регіонів України та Білорусі повинен показати, що не тільки наші країни є інвестиційними хабами. А й кожен наш регіон, який може залучати інвестиції і давати спільні прибутки двом країнам. Сьогодні на Форумі представники бізнесу з 17 регіонів України і близько 100 українських компаній, які вже підписали меморандуми про міжрегіональне співробітництво на сотні мільйонів. Для нас є дуже важливим показати Україну не тільки з точки зору економіки, а й продемонструвати потенціал туризму, культури і всього спільного, що об’єднує наші народи і наше співробітництво з Білоруссю», — зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр зауважив, що у 2018 року Україна планує досягти 5,2% у товарообігу з Білоруссю. «У порівнянні з 4,6% у 2017 році – це досить амбітні плани. Але потенціал набагато більший — 8 млрд доларів, який ми плануємо досягти не тільки за рахунок експорту і імпорту, а в першу чергу за рахунок розвитку виробничої кооперації, яка дозволить створити нові спільні продукти з Білоруссю й просувати їх на європейські ринки. А це зовсім інші прибутки, обсяг експорту і рівень співробітництва», — наголосив Зубко.

В рамках форуму Підписані угоди та меморандуми про міжрегіональне співробітництво:

між Київською ОДА та Гомельським облвиконкомом;

між Київською ОДА та Мінським облвиконкомом;

між Ровенською ОДА та Брестським облвиконкомом;

між Запорізькою ОДА та Брестським облвиконкомом;

між Запорізькою ОДА та Мінським облвиконкомом;

між Запорізькою ОДА та Могильовським облвиконкомом;

між Запорізькою ОДА  та Гомельським облвиконкомом;

між м. Дніпро та м. Гомель.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua