У пожежонебезпечний період головне – координація дій всіх служб, — Зубко на засіданні штабу ДСНС

Оперативний план заходів щодо протидії та запобігання надзвичайним ситуаціям у  пожежонебезпечний період – є обов’язковою маршрутною картою для всіх служб, які повинні діяти злагоджено і скоординовано. Пожежонебезпечний  період настав ще у квітні, але сьогодні – цей ризик значно підвищився. Тому, сьогодні ми проходимося по планам і завданням, які стоять перед кожним керівником місцевого органу влади, місцевого самоврядування і відповідних служб. Про це на засіданні штабу ДСНС повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Ще 30 березня ми розробили конкретний план заходів, яким передбачено створення 8 регіональних центрів оперативного реагування, які будуть працювати по всій Україні. До них залученні 11 тисяч одиниць техніки та 22 тисячі особового складу. Також визначили найбільші зони ризику виникнення пожеж під час літнього періоду — це Чернігівська, Закарпатська, Харківська і Одеська області», — зазначив Геннадій Зубко.

Серед зон ризику виникнення пожеж: природні екосистеми — ліси, торфовища, сільгоспугіддя. Також, це стосується полігонів твердих побутових відходів, стихійних сміттєзвалищ та військових полігонів.

«Нічого надзвичайного, неможливого або надскладного, немає. Є відповідні служби, які щоденного надають інформацію щодо температурних режимів і кліматичних умов. Відповідно до цього, регіональними комісіями ТЕБ та НС, безпосередньо на територіях, приймаються рішення щодо високого рівня класу пожежонебезпечної ситуації та плани заходів оперативного реагування. В першу чергу, це обмеження доступу людей до лісів і обмеження в’їзду автотранспорту, призупинення полювання, постійний моніторинг пожежної ситуації та правил пожежної безпеки. Перелік заходів є досить вичерпним, який необхідно, наголошую, виконувати!», — наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, людський фактор і кліматичні умови – це два головних фактори ризику виникнення пожеж. «Оперативний план введений в дію. Тому, ще раз наголошую на відповідальності керівників на місцях і особливо тих державних підприємствах, які повинні в умовах підвищеного стану пожежонебезпеки, посилити превентивні заходи», — підкреслив урядовець.

Він зазначив, що оперативний план заходів є маршрутною картою для всіх служб, які повинні діяти злагоджено під час виникнення надзвичайних ситуацій. «Міноборони – контроль за проведенням навчань на військових полігонах. Держлісагентство – контроль за в’їздом автотранспорту та перебуванням людей у лісових зонах. Держводагентство – зволоження торфовищ у пожежонебезпечний період, Держагентство з управління зоною відчуження – превентивні заходи. Кожен свою роботу знає. Єдина вимога – якісна, професійна і ефективна координація і виконання заходів! Найголовніше для нас безпека людей, і тому, питання запобігання і порятунку — це ваш професійний обов’язок», — наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua