У Вінницькій та Хмельницькій областях скасовуються обмеження «червоного» рівня епіднебезпеки, — Олексій Чернишов

Ситуація з поширенням захворюваності на COVID-19 у Вінницькій та Хмельницькій областях стабілізується. Відтак з 15 грудня у цих регіонах скасовуються обмеження «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Відповідне рішення було прийнято засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС), яке відбулося під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова за дорученням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. 

«Протягом останнього тижня показники захворюваності та госпіталізації у цих двох областях пішли на спад. Це дає змогу скасувати обмеження “червоного” рівня епіднебезпеки. Але прошу голів обласних адміністрацій та місцеву владу подбати про те, щоб темпи вакцинації не знижувалися. Це — важливо, адже ми мусимо бути готовими до потенційних наступних хвиль пандемії», — наголосив Олексій Чернишов.

Учасники засідання також обговорили питання стану забезпечення людей якісною питною водою. Відтак у 2022 році, зокрема, мають бути створені спеціалізовані комунальні служби по технічному обслуговуванню,  експлуатації джерел і систем водопостачання на селі з метою забезпечення сільського населення доброякісною питною водою. А також мають бути удосконаленими технології очистки питної води. 

Окрім того, під час засідання був схвалений План роботи Державної комісії ТЕБ та НС на наступний рік та План заходів щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2022 році. 

Нагадаємо, 30 листопада Уряд вніс зміни до Постанови №1236, які почали діяти з 6 грудня, що визначають зміни до умов карантину. Детальніше — на сайті Міністерства охорони здоров’я. 

Нагадаємо, під час своїх візитів до регіонів Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголосив на необхідності посилювати інформаційну кампанію щодо вакцинації проти COVID-19.

Запис У Вінницькій та Хмельницькій областях скасовуються обмеження «червоного» рівня епіднебезпеки, — Олексій Чернишов вперше з’явився Мінрегіон.