Унікальність кожного регіону є компонентом успіху всієї України, — Зубко

Програма, яку пропонує Президент для розвитку України, має просту формулу: унікальність кожного регіону полягає в єдності України і в загальному успіху країни. Про це на Раді регіонального розвитку в Одесі наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Перший її напрямок — це якість життя українців, другий — розвиток регіонів. Покращення якості життя українців через послуги, а якість послуг через повагу до кожної людини — це і є основою тієї стратегії, яку ми реалізуватимемо у наступні 5 років», — зазначив Геннадій Зубко.

Він пояснив, що якість життя — це Новий освітній простір, Нова українська школа, це 120 тисяч дітей, які вже пішли в оновлені школи, у тому числі і в Одеському регіоні. Якщо говорити про якісну сервісну послугу — ЦНАПи, то 15 мільйонів українців вже отримали якісну адміністративну послугу. Це теж є питанням поваги до людини, до громадянина. Наступне — сільські амбулаторії, доступна медицина. По Україні наразі будується 517 нових амбулаторій у сільській місцевості, 29 з них в Одеській області.

«Сьогодні в Одеській області активно працює саме аграрна галузь, тут розташовані морські ворота держави, які є запорукою успіху всього АПК. Тому ми повинні говорити про забезпечення сільського населення сучасною медичною послугою, а для цього необхідно будувати нові ФАПи та амбулаторії з якісними умовами для обслуговування людей, з високооплачуваними лікарями, котрі забезпечені житлом, з послугами телемедицини для консультацій зі спеціалістами з вищих рівнів. Програма Президента щодо розвитку первинної медичної допомоги у сільській місцевості є дуже важливою, адже саме сільське населення зараз дає державі через експортні операції сільгосппродукції один з найбільших сегментів валютних надходжень», – розповів Зубко.

Щодо регіонального розвитку, то за словами Віце-прем’єр-міністра, унікальність кожного регіону є компонентом успіху усієї України. «В першу чергу ми повинні говорити про мультикультурність Одещини, яка є прикладом для загальноукраїнської солідарності. І саме на цьому прикладі ми показуємо, яким чином, і як можна при такому людському різноманітті будувати успішну економіку. Нам сьогодні треба шукати нові підходи, виявляти нові галузі, які зацікавлять інвестора і дадуть значний дохід до бюджетів. Це і ІТ-галузь, і розвиток туризму, і аграрний сектор. Можливості, розвиток і патріотизм, який сьогодні ми бачимо в Одесі, надихає всю Україну», — наголосив Зубко.

Прес-служба Віце-премєр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua