Унікальність кожної людини і кожного регіону сьогодні є першим пріоритетом держави, — Зубко

Унікальність кожної людини і кожного регіону сьогодні ставиться першим пріоритетом держави. Сьогодні основним завданням, яке декларує Президент України, це можливість нашої держави бути регіональним лідером серед Східно-європейських країн. Це амбітне і досяжне завдання. Про це на Раді регіонального розвитку у Бердичіві наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«З реформою децентралізації, яка успішно розпочалася 2014 року, ми передали на місця фінанси і повноваження. Утворено вже 882 об’єднані територіальні громади, щороку зростають місцеві бюджети, розбудовується інфраструктура, зростає відповідальності на місцях. Сьогодні наша мета, Україна — регіональний лідер і першими кроками на цьому шляху має стати розвиток сільських територій, НОП і сільської медицини, залучення інвестицій, розвиток дорожньої інфраструктури та логістики», — зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр розповів, що Україна сьогодні є однією з перших аграрних країн щодо експорту. «Щорічно ми експортуємо понад 40 мільйонів тонн зернових. Ми третя країна у світі по вирощуванню зернових, а це 70 мільйонів тонн на рік. Ми п’ятий виробник борошна у світі, але похвалитися своєю поглибленою переробкою з виходом на додану вартість ми ще не можемо. І тут у країни великий потенціал», — підкреслив Зубко.

Серед пріоритетних напрямків розвитку області, урядовець також назвав питання безпеки на вулицях, розвиток ІТ-напрямку і туризму.

«Житомирщина зараз має всі можливості стати східним хабом між багатьма областями України і Білоруссю. І цим потрібно скористатися у напрямку розбудови логістики, залучення інвестицій, відновлювальної енергетики так, щоб сьогодні Бердичів став справжнім логістичним вузлом між північчю і заходом України. Наша держава рухається до Європейського Союзу. Це ціль номер один, за якою у наступні 5 років ми маємо увійти до асоційованого членства у ЄС. Друге важливе питання — це захист держави. А Бердичіву, як мілітарному місту, це питання є дуже зрозумілим», — відзначив він.

Геннадій Зубко подякував бійцям, які першими з Бердичіва, направились на Схід країни захищати незалежність, а також вручив сину бердичівлянина Єфімова Олексія, учасника бойових дій на Світлодарській дузі, медаль «ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ», якою Указом Президента нагороджений його батько. «Вони ще сьогодні відстоюють незалежність на Сході. І я всім їм хочу подякувати, бо коли ми говоримо про реформи, то ми знаємо, що вони на передовій роблять усе, щоб ми могли їх тут успішно втілювати, — підкреслив урядовець.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

 

Джерело: www.minregion.gov.ua